Jestes tutaj: Home » slider » Zmiana prawa o sukcesji w Wielkiej Brytanii

Zmiana prawa o sukcesji w Wielkiej Brytanii

Wieść o ciąży księżnej Kate, żony księcia Williama, zmotywowała rząd brytyjski do zmiany ustawy o dziedziczeniu tronu Wielkiej Brytanii.

Zmiana tego ważnego prawa wymaga bardzo skomplikowanej procedury, na początku wymagała akceptacji 16 państw Wspólnoty Narodów (udało się to osiągnąć już w październiku 2011 r.). Teraz wymagana jest zmiana prawa krajowego, które ma naprawdę głębokie korzenie. Modyfikacji wymaga bowiem Bill of Rights z 1689 r., Ustawa o Unii Anglii i Szkocji z 1706 r., Ustawa o Przysiędze Koronacyjnej z 1688 r. oraz Ustawa o Dziedziczeniu Tronu z 1701 r. Jak widać są to dość historyczne dokumenty, w związku z tym, że Wielka Brytania nie ma spisanej konstytucji.

O jaką zmianę chodzi? O możliwość odziedziczenia tronu przez dziewczynkę, jeśli takiej płci będzie dziecko książęcej pary.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ siedem = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 649 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony