Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » „Pomarańczarka” Aleksandra Gierymskiego do obejrzenia

„Pomarańczarka” Aleksandra Gierymskiego do obejrzenia

Piękne dzieło znanego polskiego malarza Aleksandra Gierymskiego jest już dostępne dla oczu zwiedzających Muzeum Narodowe w Warszawie. Obraz „Pomarańczarka” został zrabowany podczas II wojny światowej i nie widziano go, aż do odzyskania w 2011 roku.

Obraz „Pomarańczarka”znany też jako „Żydówka z cytrynami”, to jedno z największych dzieł Aleksandra Gierymskiego, który na swoich dziełach ukazywał realistyczny obraz świata, który dziś możemy podziwiać na płótnach. Niestety jeden z nich został zrabowany podczas II wojny światowej i przez wiele lat mógł być tylko oglądany na kopiach. Na szczęście odzyskano go w zeszłym roku i poddano konserwacjom. Dziś wygląda jak nowy, ponieważ dołożono starań aby przywrócić mu jak najbardziej dawny wygląd. Można go oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie. Żydówka widniejąca na obrazie znów patrzy na odbiorcę tym samym zmęczonym wzrokiem z nadzieją na lepsze jutro.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy + 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 171 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony