Jestes tutaj: Home » FILM » Kolejny, ewolucyjny etap kina

Kolejny, ewolucyjny etap kina

Widzieliście to gdzieś w TV. Jakaś zajawka, przy której do końca nie wiedzieliście z czym macie do czynienia. Już w styczniu zlepek pięknych obrazów, patronujący reklamę, stanie się pełnometrażowym, monumentalnym filmem kinowym pt. Życie Pi. Całym sobą czuję rewolucję w kwestii realizacji.

Inaczej być nie może – wyjdziemy z kin omamieni pięknem, zmiażdżeni rozmachem. Fali prób samobójczych – jak przy Avatarze – bym się nie spodziewał, choć na pewno konfrontacja z szarym, zimowym światem nie będzie łatwa. Kontrolowany przerost formy nad treścią. Sam zwiastun kipi już emocjonalną epickością, zobaczcie sami.

Przyznam, że osobiście staram się unikać takich filmów. Grzecznych, trochę ckliwych, można nawet powiedzieć – familijnych. Jednak to nie będzie typowy film „do niedzielnego obiadu”. Wierzę w to. Jakie mam ku temu przesłanki? Jak już wspominałem liczę na kolejny, ewolucyjny etap realizacji. Były nimi, swego czasu, filmy Jamesa Camerona, bo kto nie był zszokowany po pierwszych seansach Terminatora 2? Pytanie – jak oni tego dokonali? – samo cisnęło się na usta. Matrix, Avatar… obrazy po brzegi wyładowane widowiskowością, z wylewającym się zewsząd wysokim budżetem. Zapamiętaliśmy je, to pewne, ale czy tylko ze względu na realizację?

Nie. To tuzy swoich gatunków, do dziś. A jak z kinem przygodowym? Czy Życie Pi ma szansę zrewolucjonizować ten gatunek? Zdecydowanie tak. Sam zarys fabuły porusza do granic możliwości wyobraźnię każdego fana przygody. Podobnie jak w bestsellerze Yanna Martela, historia przedstawi burzliwe przeżycia Pi Patel’a – mieszkańca Indii, który wraz z rodziną prowadzi zoo. Życie zmusza ich do wędrówki z całym dobytkiem. Postanawiają więc, wraz z całym zwierzyńcem, wyruszyć do Kanady. Podczas podróży statek ulega uszkodzeniu i tonie, pozostawiając młodzieńca na środku Oceanu Spokojnego. On, niewielka szalupa, hiena, zebra, orangutan oraz główny problem – tygrys bengalski – Richard Parker. Dramatyczna sytuacja Pi okaże się dla niego próbą wytrzymałości, wiary, cierpliwości. Nie znając papierowego oryginału przyznam, że jestem bardzo ciekawy co z tego wyniknie i jak cała historia się zakończy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 × = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony