Jestes tutaj: Home » LITERATURA » J. K. Rowling w odsłonie dla dorosłych czytelników

J. K. Rowling w odsłonie dla dorosłych czytelników

Autorka znana do tej pory z cyklu o małym czarodzieju, teraz postanowiła napisać książkę dla dojrzalszych czytelników, czy sprawdziła się w tym wyzwaniu?

Serią o Harrym Potterze zachwycali i zachwycają się nie tylko mali odbiorcy. J. K. Rowling trafiła tym cyklem także do serc starszych czytelników, ale bądź co bądź była to tylko fantastyczna opowieść o niesamowitej przyjaźni. Duże grono osób z pewnością woli czytać troszkę bardziej złożoną literaturę, może stąd zamysły pisarki, by jednak przejść do tej gałęzi pisarstwa, a może po prostu chęć sprawdzenia samej siebie w innej rzeczywistości?

„Trafny wybór”, bo taki ma tytuł książka dla dorosłych J. K. Rowling, została doceniona przez krytyków. Uznawana jest za wielopłaszczyznową, niebanalną i ciekawie opowiadającą swoją historię. W książce nie zabrakło także ironii i czarnego humoru, chyba klasycznego dla Brytyjczyków. Sama nie czytałam serii o Harrym Potterze, zatem może skuszę się na tę książkę, by wiedzieć, z jakim kunsztem literackim się spotykam.

Dodatkową informacją, która pewnie ucieszy fanów autorki, jest fakt, że BBC postanowiła zekranizować powieść w formie serialu. Wiele osób pewnie kojarzy seriale BBC (Dynastia Tudorów, Trupia farma, Czerwony karzeł, Na sygnale), są na naprawdę bardzo dobrym poziomie, więc sama nie mogę się doczekać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 + = osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 137 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony