Jestes tutaj: Home » FILM » Dobry pomysł na ciekawy film

Dobry pomysł na ciekawy film

Zombie, krew i grupka ludzi w jednym budynku. Schemat filmu dość standardowy, pewnie powie wiele osób. Tego typu scenariusze są na porządku dziennym, powiedzą inni. Ja jednak dawno temu widziałem taki sposób ukazania filmu.

Najpierw Hiszpanie zaskoczyli nas „Labiryntem Fauna”, później „Sierocińcem”, po czym przyszedł czas na „REC” z 2007 roku. Mieszkańcy części półwyspu Iberyjskiego mogą czuć się szczęśliwi, że tego rodzaju filmy wychodzą z ich kraju.

„REC” opowiada historię grupy strażaków, którym towarzyszy ekipa telewizyjna podczas jednej z ich akcji ratowniczych. Wszystko miało być normalne, standardowe. Miało, ale tak nie było. Już od samego początku wszystko wymyka się spod kontroli i zamienia w istne piekło.

Cały film widzimy z perspektywy kamerzysty i jego kamery. Widzimy to, co rejestruje kamerą. Pomysł jest bardzo ciekawy i innowacyjny. Muszę przyznać, że wygląda to świetnie. Brakuje mi jednak trochę więcej rozmachu w tym filmie. Obejrzeć warto. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 6 = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 170 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony