Jestes tutaj: Home » FILM » Wiecznie młody Clint Eastwood

Wiecznie młody Clint Eastwood

Jest kilka lat młodszy od mojej babci, karierę zaczynał w roku narodzin mojego ojca. W roku, gdy ja przyszedłem na świat miał na swoim koncie już 46 filmów. Wśród nich grał takie postaci jak Harry Callahan, Szeregowy Kelly czy chociaż Monco. Jeden z ostatnich filmów z jego udziałem miał premierę 19. września tego roku.

Urodził się 31. maja 1930 roku w San Francisco, nazywa się Clinton Eastwood Jr. Wszyscy jednak znają go, jako Clinta Eastwooda, aktora, reżysera.

Oprócz tego ma kilka innych pasji i nie wszystko, co robił wiązało się z filmem.

W młodzieńczych latach interesował się lekkoatletyką a aktorstwo miało być jedynie dodatkiem. Dobrze, że stało się zupełnie inaczej. W 1986 roku został burmistrzem miasteczka Carmel gdzie prowadzi restauracje. Po spełnieniu swych obietnic przedwyborczych opuścił fotel burmistrza i już nie wrócił. W 1987 odwiedził osobiście papieża Jana Pawła II, gdy ten przybył z pielgrzymką do Stanów Zjednoczonych.

Utworzył własne studio filmowe, oraz laboratorium medyczne zajmujące się badaniami nad rakiem czy chorobami serca. Wspiera wiele organizacji charytatywnych, stroniąc jednak od życia towarzyskiego tak w Hollywood wymaganego do istnienia.

Oprócz aktorstwa i reżyserii uwielbia również muzykę, w szczególności jazz, który często znajduję ujście w jego filmach. Jednym z przykładów jest ścieżka dźwiękowa napisana w całości przez niego do filmu „Rzeka Tajemnic”, który jest adaptacją powieści Dennisa Lehane’a pod tym samym tytułem.

Liczba filmów, w których „maczał palce”, jako aktor, reżyser czy osoba podkładająca głos to 162 i nie zapowiada się, aby to był koniec. I bardzo dobrze.

Swoje pierwsze sukcesy zdobywał w filmach typu „Spaghetti Western” w reżyserii Sergio Leone. Następnie przyszedł czas między innymi „Tylko dla Orłów” kradzież „Złota dla zuchwałych” oraz trylogia z Brudnym Harrym. Kariera wciąż nabierała tempa, twarz była coraz bardziej rozpoznawalna aż do momentu, gdy stała się ikoną kina.

Mam nadzieje, że twardziel, jakim jest Eastwood, cedzący groźby przez zaciśnięte zęby z kamienną twarzą jeszcze nie raz pokaże nam, na co go stać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ jeden = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 154 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony