Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Szczęście rzadko zjawia się w pojedynkę”

„Szczęście rzadko zjawia się w pojedynkę”

Chyba każdy chciałby znać receptę na szczęście, a może znamy przepis, ale go nie używamy. Ten i inne dylematy związane ze szczęściem próbuje nam przybliżyć, a nawet rozwiązać Eckart von Hirschausen. To autor książki „Szczęście rzadko zjawia się w pojedynkę”, która jest lekka, zabawna, ale też daje do myślenia.

Szczęście – to wiecznie upragniony stan, do którego dążymy. Czasem nam ucieka, czasem samo nas goni, a my uciekamy przed nim nieświadomi tego. Książka „Szczęście rzadko zjawia się w pojedynkę” próbuje pokazać czytelnikom czym jest szczęście, po co się za nim uganiamy, i że natura nie wyposażyła nas w nic co samoistnie mogłoby nas czynić szczęśliwymi. Autor podchodzi do tych spraw z dystansem, bawi się tym, pisze o absurdach i właściwie daje czytelnikowi namiastkę szczęścia, a raczej pokazuje gdzie siedzi to szczęście.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ pięć = 6

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony