Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Murale są coraz popularniejsze w Polsce, następny w Gdyni

Murale są coraz popularniejsze w Polsce, następny w Gdyni

Słowo mural pochodzi z języka hiszpańskiego, oznacza malowidło ścienne o charakterze dekoracyjnym, a często nawet monumentalnym. Nie mylić z graffiti, które w większości przypadków nie ma takiej wartości.

Murale mieliśmy już nawet w czasach PRLu, zdominowane przez przedsiębiorców, np. Pewex, Społem czy PKO BP. Nie były one szczególnie zjawiskowe, miały po prostu reklamować usługi danych instytucji.

Aktualnie bardzo znanymi muralami są: mural grupy Twożywo przy ulicy Pańskiej w Warszawie „Jeszcze świadomy”, mural przy ulicy Pilotów w Gdańsku, przepiękny mural przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi czy też ciekawy i bardzo wzruszający mural na tyłach ulicy Foksal w Warszawie. Szkoda tylko, że taka sympatyczna i interesująca inicjatywa jest często niszczona przez zwykłych wandali.

Nowy mural powstaje w Gdyni między przystankiem SKM Stocznia a ul. Janka Wiśniewskiego, będzie upamiętniał wydarzenia Czarnego Czwartku 1970 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 8 = siedemdziesiąt dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 056 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony