Jestes tutaj: Home » slider » Nowe tło Mona Lisy?

Nowe tło Mona Lisy?

Powstała nowa teoria na temat słynnej „Mona Lisy”. Badaczki- Olivia Nesci i Rosetta Borchia twierdzą, że tło „Mona Lisy” nie przedstawia Valdarno lecz  krainę Montefeltro, która leży na granicy trzech regionów Marche, Emilii Romanii Toskanii.

„Mona Lisa” Leonarda da Vinci nie pierwszy raz jest obiektem zainteresowania w świecie mediów, na jej temat często się spekuluje i cały czas jest zagadkowa. Tym razem tematem do dyskusji stało się tło obrazu. Sensację wywołały dwie włoskie badaczki – malarka i fotograf Rosetta Borchia oraz geomorfolog Olivia Nesci. Autorki teorii uważają, że Leonardo da Vinci uwiecznił na swym dziele rejon krainy Montefeltro, widziany z okolicy Valmarecchia. Twierdzą też, że artysta musiał wykorzystać specjalną technikę malarską aby uwiecznić ten piękny widok. Według nich Leonardo da Vinci zastosował technikę kompresji czyli specjalnego skrótu perspektywy. Spekulacje będą dalej trwały ale jeśli teoria się potwierdzi to mamy do czynienia z ważnym wydarzeniem w świecie sztuki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem + 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 621 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony