Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Lekarz, który wiedział za dużo” już 5 grudnia w księgarniach

„Lekarz, który wiedział za dużo” już 5 grudnia w księgarniach

Premiera bestsellerowego kryminału medycznego Christera Mjåseta, norweskiego pisarza i praktykującego lekarza, ukaże się już 5 grudnia.

„Lekarz, który wiedział za dużo” to wartka powieść mistrzowsko łącząca to, co najlepsze w kryminale i powieści medycznej. Norweska wyspa, początek posępnej, śnieżnej zimy. Na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem młody lekarz Mads Helmer odkrywa rozbity samochód swojego szefa. W ciągu następnych dni poznaje fakty stawiające zmarłego kolegę-lekarza w dwuznacznym świetle. Archiwum, w którym od lat gromadził medyczne i pozamedyczne dane na temat pacjentów, kryje wiele bolesnych tajemnic. Mads Helmer wraz z córką zmarłego próbują odkryć tajemnicę śmierci kolegi. Poszlaki zdają się wskazywać, że nie była przypadkowa. Gdzie leży granica lekarskiej tajemnicy?

W swoich książkach Mjåset umiejętnie łączy wiedzę lekarską z literackim kunsztem. Cechuje go narracyjna rzetelność i przywiązanie do detali. Jego opowiadania, podobnie jak powieści, są wielowątkowe, obfitują w bogate galerie postaci i skomplikowaną intrygę. Wiedza medyczna jest w nich serwowana małymi dawkami, a autorowi udaje się zachować zdrowy balans między fachowością a literackim napięciem.

Od 5 do 7 grudnia autor będzie w Warszawie by spotkać się czytelnikami.

Christer Mjåset (ur. 1973) jest lekarzem neurologiem i pisarzem. Dotychczas wydał cztery książki: dwa zbiory opowiadań – „Taniec u końca drogi” iNajstarszy mężczyzna świata nie żyje”  oraz dwie powieści. Ponadto opublikował też kilkanaście artykułów w norweskich czasopismach medycznych. „Lekarz, który wiedział za dużo” to jego pierwsza książka przetłumaczona na język polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


+ 2 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 027 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony