Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Lekarz, który wiedział za dużo” już 5 grudnia w księgarniach

„Lekarz, który wiedział za dużo” już 5 grudnia w księgarniach

Premiera bestsellerowego kryminału medycznego Christera Mjåseta, norweskiego pisarza i praktykującego lekarza, ukaże się już 5 grudnia.

„Lekarz, który wiedział za dużo” to wartka powieść mistrzowsko łącząca to, co najlepsze w kryminale i powieści medycznej. Norweska wyspa, początek posępnej, śnieżnej zimy. Na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem młody lekarz Mads Helmer odkrywa rozbity samochód swojego szefa. W ciągu następnych dni poznaje fakty stawiające zmarłego kolegę-lekarza w dwuznacznym świetle. Archiwum, w którym od lat gromadził medyczne i pozamedyczne dane na temat pacjentów, kryje wiele bolesnych tajemnic. Mads Helmer wraz z córką zmarłego próbują odkryć tajemnicę śmierci kolegi. Poszlaki zdają się wskazywać, że nie była przypadkowa. Gdzie leży granica lekarskiej tajemnicy?

W swoich książkach Mjåset umiejętnie łączy wiedzę lekarską z literackim kunsztem. Cechuje go narracyjna rzetelność i przywiązanie do detali. Jego opowiadania, podobnie jak powieści, są wielowątkowe, obfitują w bogate galerie postaci i skomplikowaną intrygę. Wiedza medyczna jest w nich serwowana małymi dawkami, a autorowi udaje się zachować zdrowy balans między fachowością a literackim napięciem.

Od 5 do 7 grudnia autor będzie w Warszawie by spotkać się czytelnikami.

Christer Mjåset (ur. 1973) jest lekarzem neurologiem i pisarzem. Dotychczas wydał cztery książki: dwa zbiory opowiadań – „Taniec u końca drogi” iNajstarszy mężczyzna świata nie żyje”  oraz dwie powieści. Ponadto opublikował też kilkanaście artykułów w norweskich czasopismach medycznych. „Lekarz, który wiedział za dużo” to jego pierwsza książka przetłumaczona na język polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× jeden = 9

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony