Jestes tutaj: Home » FILM » Jak przepisy mogą utrudnić życie

Jak przepisy mogą utrudnić życie

Każdemu z nas na pewno kiedyś przyszło borykać się z jakimś problemem typowo urzędowym. Wiele razy twierdziliśmy, że te przepisy są bez sensu, że powinno się je zmienić. Każdy miał masę swoich pomysłów na któryś z przepisów. Mogę was pocieszyć, nie jest wcale z nimi aż tak źle.

Właśnie w najlepsze trwa II wojna światowa, pilot sił amerykańskich John Yossarian stara się o odesłanie na tyły, ponieważ odbył już swoją wymaganą liczbę lotów. Problemem staje się to, że liczba lotów wciąż zostaje podnoszona przez pułkownika Cathcarta.

Uparty Yossarian stara się w każdy możliwy sposób wymóc na lekarzu zaświadczenie o tym, że nie jest zdolny do latania. Niestety biednemu lotnikowi wiatr w oczy wieje i wszystko jest przeciwko niemu, w tym i tytułowy „Paragraf 22”.

Film jest osobliwą satyrą dotyczącą biurokracji i bezmyślności przepisów. Ukazuje, co wojna może zrobić z człowiekiem. Film stary, ale jak najbardziej godny obejrzenia.

Oprócz filmu, warto również przeczytać książkę Josepha Hellera pod tym samym tytułem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 × = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 136 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony