Jestes tutaj: Home » FILM » Jak przepisy mogą utrudnić życie

Jak przepisy mogą utrudnić życie

Każdemu z nas na pewno kiedyś przyszło borykać się z jakimś problemem typowo urzędowym. Wiele razy twierdziliśmy, że te przepisy są bez sensu, że powinno się je zmienić. Każdy miał masę swoich pomysłów na któryś z przepisów. Mogę was pocieszyć, nie jest wcale z nimi aż tak źle.

Właśnie w najlepsze trwa II wojna światowa, pilot sił amerykańskich John Yossarian stara się o odesłanie na tyły, ponieważ odbył już swoją wymaganą liczbę lotów. Problemem staje się to, że liczba lotów wciąż zostaje podnoszona przez pułkownika Cathcarta.

Uparty Yossarian stara się w każdy możliwy sposób wymóc na lekarzu zaświadczenie o tym, że nie jest zdolny do latania. Niestety biednemu lotnikowi wiatr w oczy wieje i wszystko jest przeciwko niemu, w tym i tytułowy „Paragraf 22”.

Film jest osobliwą satyrą dotyczącą biurokracji i bezmyślności przepisów. Ukazuje, co wojna może zrobić z człowiekiem. Film stary, ale jak najbardziej godny obejrzenia.

Oprócz filmu, warto również przeczytać książkę Josepha Hellera pod tym samym tytułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 + = jedenaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 624 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony