Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Red Bull Soundclash 2012 – relacja

Red Bull Soundclash 2012 – relacja

W czwartek 22 listopada warszawska  Soho Factory i 2 300 osób stało się świadkami pierwszej polskiej edycji Red Bull Soundclash. Siła głosu publiczności rozstrzygnęła przyjacielski pojedynek Acid Drinkers i Fisz Emade Tworzywo na korzyść brzmień hip-hopu!

Pod szyldem Red Bull Soundclash artyści stają na przeciwległych scenach już od 2006 roku. Sukces pierwszych edycji spowodował, że impreza została rozpowszechniona na wszystkie kontynenty. Wśród międzynarodowych gwiazd tego cyklu są m.in.: Snoop Dogg , Erykah Badu, The Roots czy w końcu Acid Drinkers vs. Fisz Emade Tworzywo !

Zasady Red Bull Soundclash

Pojedynek podzielony jest na cztery rundy tj.  The Cover, Take Over, The Clash oraz Wild Card. Nim jednak koncert rozpocznie się na dobre artyści wykonują po trzy utwory w ramach rozgrzewki  „Warm Up” . Pierwszym punktowanym zadaniem jest wykonanie coveru znanego utworu. W drugiej rundzie uczestnicy mają za zadanie przerobienie własnych nagrań – przejmują utwór wykonywany przez przeciwników i dokonują jego własnej interpretacji. W trzeciej natomiast muszą wykonać kawałki z własnego repertuaru w stylu jaki zostanie narzucony przez DJ’a. W finałowej rundzie, każdy z zespołów ma za zadanie zaprosić do wspólnego wykonania utworu gościa specjalnego.

I w ten oto sposób publiczność mogła usłyszeć  m.in. hit Garego Neumana ”Cars”  w wykonaniu obu zespołów,  autorską wersję „Drug Dealer” Acid Drinkers w aranżacji Fisza Emade Tworzywo i na odwrót – utwór braci Waglewskich „Dziecko we mgle” przejęte przez Acidów. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji byli Kasia Nosowska (na scenie Fisz Emade Tworzywo) oraz Wojciech Waglewski w towarzystwie zespołu Acid Drinkers.

Jury Red Bull Soundclash

Podczas koncertów spod znaku red bull nie tylko artyści, ale również i zgromadzona publiczność odgrywa bardzo ważną rolę – to właśnie słuchacze zgromadzeni pomiędzy dwoma scenami za pomocą swoich krzyków oraz braw, które to następnie mierzone są za pomocą decybelomierza, dokonują wyboru zwycięzcy wielkiego pojedynku – i tak w tym roku decybelomierz wskazał zespół Fisz Emade Tworzywo jako zwycięzce pierwszej polskiej edycji Red Bull Soundclash!

Polski debiut Red Bull Soundclash był zarazem inauguracją drugiej odsłony Europejskich Targów Muzycznych – ” Co jest Grane ? „ , to weekend poświęcony muzyce w każdym z jej wymiarów.  Tymczasem gdy, emocje po tym jakże, zaciętym pojedynku powoli opadają my zapraszamy na specjalną photo relacje z wydarzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem + = 16

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony