Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Zagraniczny Hip Hop ma się dobrze

Zagraniczny Hip Hop ma się dobrze

A kiedykolwiek było inaczej? Jak wszędzie były słabsze okresy, jednak po chwili albo jakaś tuza wydawała mocny album, albo pojawiał się mało znany młodzik, który kolejny raz przenosił „uliczną muzę” na nowy poziom. Kendrick Lamar, 25 letni Amerykanin tego dokonał tworząc jeden z najlepszych albumów tego roku – Good Kid, M.A.A.D City. 

Choć „mało znanym” nazwać go nie mogę. Owszem, w Polsce praktycznie tylko pasjonaci czarnego rapu zza wielkiej wody, mogliby powiedzieć o nim coś więcej, ale już na scenie rodzimej był i jest gwiazdą. Najpierw „underground’ową”, potem wpadł z hukiem przy okazji pierwszego albumu nagranego w studiu – Section.80. Ba, już jako dzieciak mógł „dotknąć gwiazd”, i to dosłownie – wystąpił w teledysku California Love, obok swoich idoli, Tupaca oraz Dr. Dre. Było to zapewne niesamowite uczucie. Musem jest wspomnieć, że z tym ostatnim tworzy recenzowany album, klasyk amerykańskiego rapu jest producentem oraz występuje w dwóch utworach. Także koło się zamyka, obecny idol tworzy wspólnie ze swoimi, uczeń spotyka mistrza, a może nawet go przerasta.

Jak zachęcić Was do odsłuchu i późniejszego zakupu Good Kid, M.A.A.D City, które nie miało jeszcze oficjalnej polskiej premiery? Zajrzyjcie nawet na poczciwego YouTuba, podkręćcie bass w głośnikach/słuchawkach i pozwólcie sobie odpłynąć. Przykładowo:

Inne utwory rzadko zniżają poziom, prezentując mocno zróżnicowaną gamę muzyczną. Od wolnych, refleksyjnych, z wspaniałą warstwą liryczną jak  Sing About Me, Im Dying Of Thirst, gdzie Lamar prosi o pamięć, wiedząc jak kończyli jego muzyczni idole (2Pac,  The Notorious B.I.G) po kawałki typowo „do auta” jak  Backstreet Freestyle. Spośród 15 utworów każdy znajdzie coś dla siebie, a co najlepsze zarówno pasjonat dobrego hip hopu, jak i zwykły słuchacz. Taki duet z Mary J. Blige (wspaniały wokal) z odpowiednią dystrybucją stałby się hitem, jestem pewny. Good Kid, M.A.A.D City zbiera wspaniałe recenzje, wielu już uznaje go za klasyk. Na serwisie Metacritic, gdzie kumulowane są wszelkie recenzje, średnia płyty oscyluje w granicach 91/100 co jest wynikiem wręcz fantastycznym. Album podoba się, wcale się takiemu obrotowi spraw nie dziwię. Lamar sprostał oczekiwaniom i stworzył album, który zapamiętamy na lata. Do słuchania marsz! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ siedem = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony