Jestes tutaj: Home » FILM » Nicolas Winding Refn nie porzuci brutalności

Nicolas Winding Refn nie porzuci brutalności

Potwierdza to świeżutki plakat jego nowej produkcji – Only God Forgives. Tak, pobity mężczyzna na nim widniejący to ponownie Ryan Gosling, który powoli staje się ulubieńcem duńskiego reżysera.

Fabuła będzie kręcić się w okół pewnego klubu z boksem tajskim w Bangkoku, który jest przykrywką dla handlu narkotykami. Trafia tam ścigany przez brytyjską policję Julian i spotyka pewnego, emerytowanego policjanta o ksywie Anioł Zemsty. Znajomość ta zacznie „bohaterowi” uświadamiać czego, jako poważanemu w kryminalnym półświatku człowiekowi, brakuje mu w życiu. Czyżby Refn wzorował się na Podziemnym Kręgu? To okaże się dopiero w przyszłym roku.

Osobiście chciałbym już, za pomocą wehikułu czasu, przenieść się do dnia premiery. Refn po świetnym Drive, i kilku innych, tylko trochę słabszych, filmach (Bronson, Valhalla: Mroczny wojownik, czy serii Pusher) chwycił mnie za serce. Swoją dosadnością, zamiłowaniem do retro, specyficznym klimatem, w którym pływam całym sobą. Elektryzującym wydaje się fakt, że swego czasu na planie Only God Forgives widziano Gaspara Noe – bardzo kontrowersyjnego reżysera Francuskiego, twórcę chociażby Wkraczając w pustkę. W jaki sposób miał on pomóc producentom? Zapewne będzie to warsztat scen skrajnie brutalnych, przy Drive bowiem francuz był konsultantem w sprawie realizacji miażdżenia czaszki butem.

Nie wiem jak wy, ale ja – jako fan brutalnego, naturalistycznego kina – jestem zachwycony. Nicolasie Windingu Refnie – zdobądź Hollywood po raz kolejny!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć × 3 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony