Jestes tutaj: Home » FILM » Z czegoś, nic, czyli „Alone in the dark – Wyspa Cienia” z roku 2005

Z czegoś, nic, czyli „Alone in the dark – Wyspa Cienia” z roku 2005

Będąc fanem gry byłem ciekaw filmu, rzecz normalna. Gra mnie osobiście porwała klimatem, pochłonęła mój czas. Natomiast film, no cóż. Pozostawia dużo do życzenia, przynajmniej dla mnie.

Film jest ekranizacją gry pod tytułem Alone in the Dark, bynajmniej do części 4. ponieważ 5. odsłona tego survival horroru wyszła dopiero w 2008 roku. Opowiada o Edwardzie Carnbym, który jest agentem specjalnym od zjawisk paranormalnych.

Tytułowa Wyspa Cienia jest miejscem gdzie w tajemniczych okolicznościach ginie przyjaciel Carnby’ego, a ten rusza na nią, aby rozwikłać jego śmierć.

Film w porównaniu z grą nie jest mroczny, mało do niej nawiązuję i jest ogólnie rzecz biorąc słaby. Brakuje mu klimatu, który można było odczuć w grze. Obejrzałem go tylko, dlatego, że lubiłem grę. Po raz drugi tego filmu bym nie obejrzał i na pewno nikomu bym go nie polecił.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × = 42

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 624 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony