Jestes tutaj: Home » FILM » Wojciech Smarzowski naturalistycznie o alkoholiźmie

Wojciech Smarzowski naturalistycznie o alkoholiźmie

Jeden z moich ulubionych, współczesnych, polskich reżyserów stworzy ekranizację prozy Tadeusza Pilcha – Pod Mocnym Aniołem. W Krakowie trwają już prace na planie, gdzie można dostrzec między innymi Roberta Więckiewicza.

Film Anioł, podobnie jak książka, opowie o walce człowieka z nałogiem. Determinacji, upadku, podniesieniu się. Życiu na krawędzi, człowieka dla którego jedyną podporą w tym beznadziejnym świecie jest jego kobieta. Ta miłość z wzajemnością, która w przypadku alkoholizmu i wiążących się z nim „konsekwencji” nie jest tak oczywista, dodaje mężczyźnie skrzydeł, jest jego jedyną szansą na ocalenie. Temat poruszany w polskim kinie wiele razy, wspomnę chociażby o wybitnej PętliŻółtym Szaliku czy Wszyscy jesteśmy Chrystusami KoterskiegoCo nowego wniesie w ten wyeksponowany już mocno temat Smarzowski (Wesele, Dom Zły, Róża)? Zapewne naturalistyczne podejście, nie obejdzie się bez zszokowania widza, który mimo obcowania z alkoholizmem na co dzień (taka jest brutalna, Polska prawda) będzie zaskoczony. Mam nadzieje, że uznany reżyser – kierując się chociażby wyżej wymienionymi klasykami – wejdzie jeszcze głębiej w psychikę „chorego” i stworzy prawdziwy, współczesny obraz alkoholika. Mając na uwadze poprzednie dokonania Pana Wojciecha i moje wielkie uznanie wobec nich, jestem nastawiony na film – przynajmniej – bardzo dobry. W obsadzie plejada polskich gwiazd – wspomniany Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Marcin Dorociński, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Izabela Kuna, czy „ulubieńcy” reżysera – Marian Dziędziel oraz Arkadiusz Jakubik. Premiery możemy spodziewać się na początku 2014 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 087 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony