Jestes tutaj: Home » FILM » Aktorzy których ciężko zapomnieć – Jason Statham

Aktorzy których ciężko zapomnieć – Jason Statham

Pozytywnie zaskoczony jego rolą w kilku filmach (m.in. Transporter czy Adrenalina, które doczekały się kontynuacji również z jego udziałem) postanowiłem przyjrzeć się nieco bliżej jego aktorskiej ścieżce i filmom, w jakich występował. Od tego momentu jest jednym z moich ulubionych aktorów.

Mowa tutaj oczywiście o Jasonie Stathamie. Urodził się w Sydenham w hrabstwie Oxfordshire, 12 września 1967 roku (spotykana jest też data 12 września 1972 roku). W latach młodzieńczych zajmował się pływaniem i nurkowaniem oraz sztukami walk. Reprezentował Wielką Brytanie na olimpiadach w Barcelonie i Seulu w skokach do wody. Zajmując 12 miejsce na świecie zakończył karierę pływacką.

Dzięki swojemu wyglądowi stał się aktorem reklamowym, przez co został zauważony. Jego debiut filmowy rozpoczął się w 1998 roku w filmie Guya Ritchie, Porachunki („Lock, Stock, and Two Smoking Barrels”). Od tego momentu kariera filmowa zaczęła się powoli rozwijać. Moim zdaniem jest obecnie jednym z najlepszych aktorów.

W roku 2002 wcielił się w rolę byłego komandosa w filmie Transporter. Podczas kręcenia tego filmu nie korzystał z usług kaskaderskich, brał udział we wszystkich pościgach i scenach walki. Od tego momentu często wykonywał wszystkie trudne sceny samodzielnie. Umożliwiało mu to przygotowanie fizyczne i ćwiczenia, które wymyślał sam, nie okazując przy tym litości swojemu ciału.

Po tym filmie wszystko zaczęło nabierać coraz szybszego tempa. Trzy części Transportera, dwie Adrenaliny i wraz z każdym kolejnym filmem coraz większa rzesza fanów.

Wystarczy wspomnieć o współpracy z takimi aktorami jak Jet Li („War”, „The One”), Robert DeNiro i Clive Owen („Killer Elite”), Wesley Snipes i Ryan Phillipe („Teoria chaosu”) oraz z Markiem Wahlbergiem, Mos Defem, Donaldem Sutherlandem („The Italian Job”).

Nie można zapomnieć również filmu ze śmietanką kina akcji, którego druga część pojawiła się 24 sierpnia w naszych kinach. Mowa oczywiście o filmie Niezniszczalni 2 gdzie grał u boku z Sylvestrem Stallone, Dolphem Lundgrenem, Arnoldem Shwarzeneger, Chuckiem Norrisem i Jean Claude Van Dammem.

Jego domeną są filmy akcji, w których może pokazać, co potrafi, gdzie coś się dzieje. Zawsze mało mówiący, ale robiący efektowną zadymę. Tak można najprościej scharakteryzować Jasona Stathama w filmach, w jakich występuje.

Osobiście mogę polecić takie tytuły jak „Blitz”, „13” czy wcześniej wspomniane „War” i „Elitę Zabójców”. Jestem pewien, że w każdym filmie, fan kina akcji znajdzie coś dla siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy + = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony