Jestes tutaj: Home » FILM » Film o filmie – „Hitchcock” ma Polski zwiastun

Film o filmie – „Hitchcock” ma Polski zwiastun

Z okazji premiery polskiego zwiastuna produkcji Sachy Gervasi’ego – Hitchcock, warto skrótowo napisać co zaserwują nam niebawem kina. Premiera już 22 lutego przyszłego roku. 

Tytuł nie jest mylący. Film przedstawi ciekawą historię kultowej Psychozy, czyli jednego z najpopularniejszych dzieł mistrza dreszczowców. Alfred Hitchcock jako wielce uznany już reżyser, chcę stworzyć kontrowersyjny thriller, coś czego jeszcze w kinie nie było. Wszystkie hollywoodzkie studia, z którymi już niejednokrotnie współpracował, nie kwapią się do pomocy i sfinansowania obrazu. Podstarzały reżyser decyduje się więc na samodzielne stworzenie Psycho co mocno odbije się na jego życiu zawodowym, a co gorsza osobistym. W rolach głównych Anthony Hopkins, Helen Mirren oraz Scarlett Johansson. Na szczególną uwagę zasługuje odtwórca tytułowej roli, który to – w przypadku gdy nie wiedziałbym z jakim aktorem mam do czynienia – byłby nie do poznania. Świetna charakteryzacja, która doskonale pokazuje jak ta dziedzina sztuki filmowej się rozwija.

Osobiście liczę na dobre, ciekawe kino. Temat jest intrygujący, pokazuje jak zmieniała się moralność ludzka na przestrzeni lat, gdzie jej wprost proporcjonalnym odbiciem było bardzo popularne medium – kino. Obsada, a szczególnie Hopkins zapowiadają ucztę dla bardziej wyrafinowanego oka. Mam nadzieje, że Hitchcock będzie, w końcu rolą, w której przypomni nam jak utalentowanym jest aktorem. Zwiastun zdaje się potwierdzać moje przypuszczenia.

Trailer do obejrzenia pod TYM linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 7 = sześćdziesiąt trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony