Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Już wieczór”- powieść o nietypowej znajomości

„Już wieczór”- powieść o nietypowej znajomości

Czasem sięgamy po książkę przypadkowo, nie czytając jej opisu i czytamy ją zupełnie nie wiedząc jaka historia czeka bohaterów. Tak było u mnie z książką „Już wieczór”, której autorem jest Morton Brian. Nie znalazła się ona w moich ulubionych powieściach, ale muszę przyznać jej niebanalność.

Tytuł „Już wieczór” może kojarzyć się różnie, jednak dla mnie jest to odzwierciedlenie sytuacji Leonarda Schillera – jednego z głównych bohaterów książki, który jest u schyłku życia i na wiele rzeczy jest trochę za późno. W jego życiu jednak ktoś się pojawia, młoda osoba. Jest nią Heather, biografka, dla której książki Schillera bardzo dużo znaczyły w jej życiu. Zawsze była nim zachwycona więc postanawia go poznać i…jest rozczarowana jego stanem. Mimo to ich znajomość się zaczyna. Książka ukazuje dziwne relacje międzyludzkie, uwidacznia różnice spowodowane wiekiem między bohaterami. Nastrój jest dość smutny, bo pokazuje bezradność ale też daje nadzieję, że nawet późno może człowieka spotkać coś ciekawego być może fascynującego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 + = osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 084 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony