Jestes tutaj: Home » FILM » 22. Festiwal Filmów Wschodnioeuropejskich w Cottbus zwycięski dla Polaków

22. Festiwal Filmów Wschodnioeuropejskich w Cottbus zwycięski dla Polaków

Kolejna edycja Festiwalu zaowocowała wieloma wyróżnieniami dla polskich artystów. Leszek Dawid, Maria Sadowska i Aleksandra Terpińska zostali laureatami tegorocznego Festiwalu Filmów Wschodnioeuropejskich w Cottbus w Niemczech.

Festiwal ten odbywał się od 6. do 11. listopada i wzięło w nim udział 150 produkcji z ponad 30 krajów. Główną nagrodą było 20 000 Euro oraz rzeźba szklana „Lubina” i to właśnie ją zdobyła Maria Sadowska, za swój film „Dzień kobiet”. Film ten to opowieść o ludzkiej godności, prawach człowieka i współczesnej pogoni za pieniądzem – bardzo dobrze oceniony jak na pełnometrażowy debiut reżyserski.

Oprócz nagrody głównej, nagrodzeni zostali Leszek Dawid za reżyserię głośnego filmu o Paktofonice „Jesteś bogiem” oraz Aleksandra Terpińska za 18-minutowe „Święto zmarłych” w konkursie filmów krótkometrażowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


1 × = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 057 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony