Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Kicz czy zabawa?

Kicz czy zabawa?

29. października 2012 roku – wyszedł nowy krążek 28-letniego Calvina Harris’a. Szkocki DJ, autor tekstów, piosenkarz a także producent muzyczny – tym może pochwalić się Harris, ale czy może być dumny ze swojego trzeciego albumu?

„18 Month” a w tym 15 utworów opierających się głównie na gatunkach takich jak: synth pop, house oraz new wave. Kiedy przesłuchamy jego pierwszej płyty “I Created Disco” możemy dostrzec, że inspirował się muzyką z lat osiemdziesiątych – i to było interesujące. Było to coś nowego, to było jego. Tym razem oparł się na komercji, na tym co się sprzeda i czego będą słuchali roztańczeni ludzie na parkiecie w klubach. Żeby wypromować się jeszcze bardziej skorzystał z pomocy znajomych z branży m.in. Rihanny czy Ne-Yo. Wszyscy chyba mieliśmy okazję usłyszeć „We Found Love” i czy ktoś słucha tego siedząc przy kominku i popijając wino? Odpowiem: wątpliwe. Ale dziwne byłoby też gdyby nagle DJ w Klubie puścił (bez mix’u!!) Adele „Make You Feel My Love”. Nie przepadam, gdy muzyka wwierca mi się w mózg z taką natarczywością jak to robi czasem Harris na krążku ;„18 Month”. Widać jednak, że i taka muzyka jest nam potrzebna! Osobiście nie kupiłabym płyty, ale z klubu też bym nie wyszła gdyby puszczono jego utwór.

Może po prostu nie musimy słuchać tylko ambitnej, tylko alternatywnej, znalezionej gdzieś w czeluściach różnych portali muzyki. Jesteśmy wyjątkowi nawet, gdy słuchamy odrobinę kiczowatej muzyki. Może żeby się czasem odprężyć i zrelaksować potrzebne nam jest od czasu do czasu wwiercenie w mózg, które proponuje nam Calvin Harris.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 625 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony