Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Tajemniczy ogród” jako powrót do dzieciństwa

„Tajemniczy ogród” jako powrót do dzieciństwa

W wieku szkolnym czyta się wiele książek, czasem z przymusu, czasem z chęci. Niektóre po przeczytaniu ulatniają się z pamięci, ale są też takie, które zapadają w naszą pamięć i niekiedy do nich wracamy. Jedną z takich książek jest dla mnie „Tajemniczy ogród”, której autorem jest Frances Hodgson Burnett.

Świat dziecka jest wspaniały i bogaty w przygody oraz inne przeżycia. Myślenie dziecka jest inne niż dorosłego ale czasem dorosły powinien na niektóre sprawy spojrzeć przez pryzmat małej dziewczynki czy chłopca, bo można się w ten sposób wiele nauczyć. Podobnie jest z książkami, te przeznaczone dla dzieci, mogą też znaleźć miejsce w rękach osoby dorosłej. „Tajemniczy ogród” opowiada o dziewczynce, o jej zmianie na lepsze i o niezwykłej sile przyjaźni Mary, Colina oraz Dicka. Ważnym elementem jest tu oczywiście zamknięty ogród, związana z nim tajemnica i przygody z nim związane. Książka obfituje w piękne opisy przyrody, ogrodu, które wiodą czytelnika do świata marzeń i odkrywania tajemnic. Historia ta może świetnie oddziaływać na wyobraźnię małych czytelników, ale również na wrażliwość tych starszych. Warto wracać do takich książek aby czasem spojrzeć inaczej na świat i znaleźć w nim swoje miejsce, tak jak znalazła je Mary.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 7 = sześćdziesiąt trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony