Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Red Bull Soundclash 2012

Red Bull Soundclash 2012

Masz już dość zwykłych koncertów? Chcesz zobaczyć i usłyszeć coś zupełnie nowego? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Po raz pierwszy do Polski zawita Red Bull Soundclash – muzyczne wydarzenie, które podbiło już wszystkie kontynenty! Twoi ulubieni artyści w zupełnie nowej, zaskakującej odsłonie. Niestandardowe wydarzenie na przekór klasycznej formule koncertowej – pojedynek na muzykę na dwóch scenach, ustawionych frontem do siebie. Zamiast pięści i ringu bokserskiego – instrumenty i niewyczerpana inwencja. O tym, kto wygra, decyduje aplauz publiczności mierzony w decybelach.

Red Bull Soundclash to jedyna w swoim rodzaju kolaboracja pomiędzy artystami prezentującymi zupełnie odmienne nurty muzyczne.  Metalowcy kontra raperzy, zespół indie rockowy przeciwko kolektywowi ragga – to tylko przykłady tego, czego możecie się spodziewać w Polsce tej jesieni. Artyści pokażą się z zupełnie nieznanej dotąd strony, a publiczność wystąpi w roli jury i zadecyduje o tym, który zespół zasługuje na laury zwycięstwa.

Red Bull Soundclash składa się z czterech rund. Podczas pierwszej artyści wykonują cover znanego utworu, w następnej przerabiają wzajemnie własne nagrania. W trzeciej rundzie muszą wykonać utwór w stylu, który narzuci im DJ, a na końcu na każdej ze scen pojawiają się nieoczekiwani goście specjalni. Gwiazdy walczą o publiczność, która po każdej z rund oklaskami oddaje głosy na faworyta.

Pod szyldem Red Bull Soundclash artyści mierzą się już od 2006 roku. Sukces pierwszych edycji spowodował, że impreza została rozpowszechniona na wszystkie kontynenty i przyciąga coraz bardziej znane nazwiska. Wśród międzynarodowych gwiazd, które podjęły wyzwanie, są m.in.: Snoop Dogg, Erykah Badu, The Roots czy Linda Perry.

Pomysł dźwiękowego pojedynku wywodzi się z Jamajki. Od lat 50. uliczne soundsystemy rywalizują o przychylność fanów, grając reggae, dancehall i ska. Aby udowodnić całej dzielnicy, kto jest najlepszy, organizuje się pojedynki soundsystemów. Wygrywają Ci, którzy grają lepiej i głośniej, a rolę jury pełni publiczność.

Red Bull Soundclash zainauguruje jednocześnie drugą odsłonę Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane. To weekend poświęcony muzyce w każdym z jej wymiarów. Koncerty, spotkania z artystami, autografy, premiery płytowe, okazje, promocje i niespodzianki – każdy znajdzie coś dla siebie. Pomysłodawcy imprezy chcą do Warszawy przenieść klimat takich imprez, jak amerykańskie South by Southwest (SXSW). Targi odbędą się w ostatni weekend listopada w samym sercu Warszawy – Pałacu Kultury i Nauki,  zaś koncerty w Soho Factory, Café Kulturalna, Teatrze Dramatycznym i Teatrze Studio.

Pod tym adresem możecie zobaczyć klip promujący Red Bull Soundclash 2012: http://www.redbull.pl/cs/Satellite/pl_PL/Video/MUZYKA-RED-BULL-SOUNDCLASH-PO-RAZ-PIERWSZY-W-021243252423909

To największa impreza świata muzyki w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem − 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony