Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Listopad Brunona Schulza

Listopad Brunona Schulza

To już prawie 70 lat gdy nie ma z nami Brunona Schulza – słynnego polskiego pisarza, malarza, rysownika. Rocznica jego śmierci przypada na 19 listopada, lecz cały miesiąc listopadowy będzie poświęcony właśnie jego osobie.

Bruno Schulz był ceniony w Polsce zarówno jako pisarz jak i malarz i rysownik. Dziś nadal pamiętamy o jego osobie oraz o talencie chociażby dzięki lekturze „Sklepy cynamonowe”. Urodził się w 1892r., a zmarł 19 listopada 1942 roku. 70. rocznica jego śmierci obchodzona będzie cały listopad w różnych formach. W tym okresie organizowane będą wystawy, koncerty i spektakle w kraju, a nawet za granicą. Do wydarzeń należeć będą m.in.: wystawa „Xięga Bałwochwalcza Brunona Schulza (1892-1942)”, która odbędzie się 8 listopada w Galerii Sztuki Polskiej XX wieku Muzeum Narodowego w Krakowie. To i inne spotkania dedykowane będą Brunonowi Schulzowi.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy − = 0

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 648 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony