Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Romans czy powieść erotyczna? 50 twarzy Greya.

Romans czy powieść erotyczna? 50 twarzy Greya.

To nie lada wyzwanie napisać o tej książce coś nowego i świeżego, bowiem wszystko na jej temat zostało powiedziane, na długo przed jej polską premierą. Mowa oczywiście o na przemian uwielbianej, lub też krytykowanej książce E L James „50 twarzy Greya”.

Nie ukrywam, że książkę przeczytałam niemal jednym tchem, być może to przez ogólne poruszenie jakie wywołała, a może po prostu dlatego, że była ona ciekawa. 50 twarzy Greya, to opowieść o młodej studentce Anastasi Steel dość ekscentrycznej, oraz o młodym bardzo bogatym i niezwykle przystojnym mężczyźnie Christianie Greyu, który opisywany był przez wielu jako niewyżyty seksoholik, w mojej opinii był niepoprawnym romantykiem. Wydawać by się mogło, historia jakich wiele w innych książkowych romansach – być może. Jednak mnie książka urzekła prostotą słów i pewnego rodzaju odmiennością, można się w niej zapomnieć i miło spędzić długi jesienny wieczór. Zaskoczył mnie jedynie brak tych wszystkich mocnych akcentów erotycznych. Seksu BDSM, o którym tak szumnie wypowiadają się krytycy jest w książce moim zdaniem jak na lekarstwo. Same bicze, pejcze, przywiązywanie to nic nowego w tego rodzaju seksie. Z ciekawością czekam na drugą część książki, być może ona potwierdzi opinie krytyków, jakoby książka miała być nieprzyzwoita.

Nie przyznałabym tej książce nagrody Pulitzera, nie jest to szczyt finezji pisarskiej, język jest prosty i być może dlatego kobiety tak chętnie sięgają po tę książkę. Polecam szczególnie osobom, które mają ochotę odpocząć i nie myśleć, ani tez nie analizować akcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć × = 63

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 151 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony