Jestes tutaj: Home » FILM » Śrem 73 lata temu okiem niemieckiego żołnierza

Śrem 73 lata temu okiem niemieckiego żołnierza

22 października miasto Śrem obchodziło 73. Rocznicę rozstrzelania Śremian. W tym roku uroczystość przybrała wyjątkowego charakteru, ponieważ na telebimie wyemitowano archiwalny film o Śremie z  przed 73 lat.

Niedawno Śrem obeszła wiadomość o archiwalnym filmie, który znalazł się w zbiorach Niemca C. Caya Wesnigka. Władze Śremu wykupiły film, następnie wyświetlono go podczas 73. Rocznicy rozstrzelania, a obecnie jest możliwe jego oglądanie w Kinoteatrze SŁONKO. To nagranie przedstawia wojenny Śrem okiem niemieckiego żołnierza. Film trwa 30 minut i ukazuje miasto w okresie 1939/1940. Materiał pokazuje jak wyglądało wtedy życie w Śremie. Można też na nim dostrzec rynek,  most nad Wartą i inne miejsca, które do dziś istnieją lub zachowały się w pamięci Śremian. Film jest amatorski, ale jego autentyczność porusza i daje świadomość historyczną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 056 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony