Jestes tutaj: Home » FILM » Mistrz przywdział swe szaty

Mistrz przywdział swe szaty

Wielce oczekiwany „The Master” Paula Thomasa Anderson’a miał wczoraj premierę polskiego plakatu. To doskonała okazja, by zachęcić Was do odwiedzenia kin, ponieważ „Mistrz” wchodzi na ich ekrany już niedługo, 16 listopada. 

Paul Thomas Anderson to przedstawiciel najwyższej półki w sferze reżyserów amerykańskich. Jego filmy, które często można zdecydowanie przypisać do sloganu „kochaj lub nienawidź”, elektryzują, nie pozostawiają obojętnym. Tak było przy „Boogie Nights”, „Magnolii” czy wydanym pięć lat temu „Aż poleje się krew”. Z tegorocznym obrazem inaczej być nie może. Już słychać głosy zachwytu przeplatane jękami osoby chcącej wyjść z kina podczas seansu. Jest więc po „Andersonowemu”. Zobaczcie zwiastun:

Magiczny. Oglądając go do głowy od razu przychodzi mi słowo „film”, „sztuka”, samoistnie, bez głębszych przemyśleń. To dobry znak, kino musi zostać odwiedzone, bezzwłocznie. Pozostawmy jednak moją strefę indywidualną. O czym traktuje „Mistrz”? Trailer zapewne już Wam to uzmysłowił. Freddie Quell (w tej roli znany chociażby z „Gladiatora”  Joaquin Phoenix) po powrocie z wojny nie może poradzić sobie ze sobą oraz ze swoim życiem. Trafia na charyzmatycznego Lancastera Dodd’a (genialny Philip Seymour Hoffman), pod którego wpływem wyrusza z nim w podróż w głąb samego siebie, w poszukiwaniu sensu. Staje się jego uczniem, a on jego mistrzem. Brzmi banalnie? I tak pewnie będzie, przynajmniej powierzchownie. Anderson ma talent do „ubierania” prostych historii, co doskonale obrazuje „There Will Be Blood” – opowieść o poszukiwaczu ropy, który dorabia się na tym fortuny zawierała w sobie głębokie studium człowieka, wiary, państwa, narodu, czy rodziny. Jeśli więc – jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności – „The Master” się Wam nie spodoba, nie martwcie się, nie przeszkodzi to reżyserowi w zgarnięciu Oscara, na którego w tym roku bardzo liczę. W końcu Mistrz to Mistrz, co do tego nie ma wątpliwości.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć × = 54

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony