Jestes tutaj: Home » MUZYKA » MashMish – faworyci Sztaby i Zapendowskiej wydali debiutancki album

MashMish – faworyci Sztaby i Zapendowskiej wydali debiutancki album

Zespół MashMish to finalista drugiej edycji programu Must Be The Music. Duet został uznany przez jurora programu – Adama Sztabę, za największe objawienie drugiej edycji. Swoją debiutancką płytą dowodzą, że kariera w talent show może być trampoliną do spełniania artystycznych marzeń. Ich pierwszy krążek ukazał się w połowie października, nakładem Universal Polska. Promuje go singiel „Daj mi czas”.         

MashMish to duet kompozytorski, który tworzą wokalistka Gosia Bernatowicz i pianista Marcin Kuczewski. Ich muzyka to przede wszystkim emocje, to one stoją u źródła kompozycji i tekstów. Projekt jest bardzo eklektryczny, lecz jednocześnie komunikatywny w formie. Na swoim debiutanckim krążku udowadniają, że melodyjne piosenki nie muszą być banalne, a alternatywne rozwiązania muzyczne nie odbierają utworom ich przebojowości.

Na płycie znajdziemy sporo elementów muzyki klasycznej, wiele nawiązań do stylistyki retro pop, soulu, rocka, elektroniki jak również do muzyki filmowej. Duet nie stroni od eksperymentów aranżacyjnych, łącząc elementy różnych, chwilami bardzo odległych od siebie gatunków muzycznych. W ich piosenkach flamenco ma prawo mieszać się z r’n’b, a muzyka elektroniczna z kwintetem smyczkowym, nie ma żadnych muzycznych ograniczeń. Szukają tego, co nowe i nieodkryte!

Producentem krążka jest Marcin Kuczewski, a za współprodukcję odpowiedzialni są Gosia Bernatowicz oraz Marcin Gajko znany ze współpracy z Moniką Brodką czy Melą Koteluk. Przy produkcji pracował również realizator dźwięku a zarazem perkusista Chris Aiken współpracujący dotychczas  między innymi z Edytą Górniak. W nagraniach albumu wzięło udział wielu wyśmienitych muzyków: basista Michał Grott (Edyta Bartosiewicz), gitarzysta Piotr „Wino” Winnicki (John Porter), gitarzysta flamenco Kuba Wagner,  Polska Orkiestra Radiowa oraz grający na stałe z duetem kwintet smyczkowy.

Pomysł projektu MashMish zrodził się w 2009 roku. Muzycy od początku wiedzieli, że chcą tworzyć razem autorski repertuar. Pomimo że prywatnie każde z nich słucha innej muzyki
i inspirują się różnymi artystami, gdy przychodzi do wspólnego komponowania i grania, doskonale się rozumieją.

Tracklista:

1. Daj mi czas
2. Cud
3. Kadr
4. Ucieknijmy
5. Nieznajomi
6. No digas mas
7. Tears
8. Why?
9. Secrets
10. Sweet & Sour
11. Mismatched

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × dziewięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 541 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony