Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Ścieżka dźwiękowa do kolejnej części Bonda

Ścieżka dźwiękowa do kolejnej części Bonda

Sony Classical z dumą zapowiada premierę ścieżki dźwiękowej do filmu „Skyfall”, autorstwa jednego z najpopularniejszych i najbardziej uznanych twórców muzyki filmowej: Thomasa Newmana. „Skyfall” jest 23-cim filmem przedstawiającym przygody agenta Jamesa Bonda, a jego premiera zbiega się z 50-tą rocznicą powstania pierwszego filmu o legendarnym 007!

„Skyfall” to także debiut wybitnego reżysera Sama Mendesa w serii filmów o Bondzie. Daniel Craig powraca w roli nieustraszonego agenta Jamesa Bonda. W filmie testowana jest jego lojalność wobec M, w miarę jak powraca w fabule jej przeszłość i zaczyna ją prześladować. Gdy MI6 zostaje zaatakowany, agent  007 musi wytropić i zniszczyć zagrożenie, bez względu na osobiste koszty. Film wyprodukowali Michael G. Wilson oraz Barbara Broccoli na podstawie scenariusza Neala Purvisa, Roberta Wade’a oraz Johna Logana.

Począwszy do 1999 roku, od „American Beauty”, Thomas Newman współpracował z Mendesem przy wszystkich jego filmach.  Jest jednym z najbardziej poważanych kompozytorów muzyki filmowej, stworzył ponad 50 wspaniałych soundtracków oraz 10-ktornie był nominowany do Oscara – w tym 9 razy w kategorii Najlepszy Oryginalny Score a raz za Najlepszą Piosenkę Filmową. Jest zdobywcą nagrody BAFTA, dwóch Nagród Grammy oraz Emmy, jak również był nominowany do Złotego Globa. Urodzony w Los Angeles, pochodzi z wybitnej hollywoodzkiej dynastii muzycznej – jego ojciec Alfred Newman, brat David, siostra Maria, wujek Lionel oraz kuzyn Randy Newman wszyscy komponowali muzykę do filmów.

Jego pierwsza poważna praca przy muzyce filmowej miała miejsce w 1984roku do filmu „Reckless” („Buntownik z Eberton”). Skomponował później muzykę do „Erin Brokovich” – reżyserowanego przez Stevena Soderbergha, a także do takich filmów jak „Finding Nemo” („Gdzie jest Nemo”), „The Player” („Gracz”), „The Shawshank Redemption” („Skazani za Shawshank”), „Wall-E” oraz „The Horse Whisperer” („Zaklinacz koni”). Ostatnimi czasy pracował nad muzyką do „Iron Lady” („Żelazna dama”) oraz „The Best Exotic Marigold Hotel” („Hotel Marigold”). Newman skomponował także muzykę do mini serialu HBO „Angels in America” („Anioły w Ameryce”), a temat wiodący do „Six Feet Under” („Sześć Stóp Pod Ziemią”) zdobył Nagrodę Grammy w kategorii Najlepsza Instrumentalna Kompozycja oraz Najlepsza Aranżacja Instrumentalna. Otrzymuje również zlecenia na orkiestrową muzykę koncertową.

Thomas Newman posiada wyjątkowo wyrazisty styl muzyczny, który idealnie pasuje do klimatu filmów o  przygodach niesamowitego Jamesa Bonda. Grzmiąca i dramatyczna muzyka oddaje akcję i atmosferę filmu, przechodząc do mrocznych scen, pełnych strachu i napięcia. Fenomenalne efekty orkiestralne sprawiają, że muzyka jest równie spektakularna, jak wydarzenia, które portretuje.

Soundtrack ze „Skyfall”, który ukaże się już 30 października z pewnością zostanie entuzjastycznie przyjęty przez widownię, w tym zarówno fanów Bonda jak i wszystkich miłośników dobrej muzyki filmowej.

Tracklista:

1. Grand Bazaar, Istanbul
2. Voluntary Retirement
3. New Digs
4. Severine
5. Brave New World
6. Shanghai Drive
7. Jellyfish
8. Silhouette
9. Modigliani
10. Day Wasted
11. Quartermaster
12. Someone Usually Dies
13. Komodo Dragon
14. The Bloody Shot
15. Enjoying Death
16. The Chimera
17. Close Shave
18. Health & Safety
19. Granborough Road
20. Tennyson
21. Enquiry
22. Breadcrumbs
23. Skyfall
24. Kill Them First
25. Welcome to Scotland
26. She’s Mine
27. The Moors
28. Deep Water
29. Mother
30. Adrenaline

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć + = 11

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 208 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony