Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „Zimowe piosenki” Krajewskiego i Piasecznego

„Zimowe piosenki” Krajewskiego i Piasecznego

„Zimowe piosenki” to album ze wszech miar szczególny. To magia Świąt uchwycona w pięknych, chwytliwych melodiach napisanych przez najlepszego polskiego kompozytora – Seweryna Krajewskiego. To intymna atmosfera ciepłych, po ludzku prostych, ale mądrych życiowym doświadczeniem tekstów Andrzeja  Piasecznego  To wreszcie zapierająca dech w piersi, choć wysmakowana produkcja  – delikatne, pełne brzmienia instrumentów akustycznych, sekcja smyczkowa, dęciaki… Cóż, tak wyjątkowy czas jak Święta wymaga wyjątkowej oprawy.

Andrzej Piaseczny śpiewa piosenki skomponowane przez Seweryna Krajewskiego nie od dziś, a mistrz melodii z kolei zaprosił młodszego kolegę do napisania tekstów na swój autorski album „Jak tam jest”. Spotykali się też na scenie, czego dowodem jest album „Na przekór nowym czasom – live”. Ale tym razem nagrali płytę, jakiej jeszcze nie było, choć bez wątpienia była potrzebna! To pierwszy naprawdę wspólny album Seweryna Krajewskiego i Andrzeja Piasecznego, pierwsza produkcja studyjna na której spotkali się zarówno w charakterze twórców, jak i wykonawców. „My po prostu lubimy ładne melodie” – wyjaśnia tajemnicę sukcesu duetu Andrzej Piaseczny. – „Naszym atutem jest też zbieżność charakterów, to że nam się łatwo razem pracuje. Skoro nasze piosenki nie rodzą się w bólach, ale są owocem radości tworzenia, to ta radość bardzo dobrze przekłada się na ludzi, którzy chcą nas słuchać”.

Nowością jest zaproszenie do współpracy trzeciej silnej osobowości, czyli Mateusza Pospieszalskiego, muzyka Voo Voo,  znakomitego kompozytora, muliti instrumentalisty i aranżera. Jego wkład w „Zimowe piosenki” to wspomniana wyżej koronkowa, zachwycająca oprawa piosenek Seweryna i Andrzeja. „Mateusz jest silną osobowością i odcisnął na tym materiale wyraźne piętno. To bardzo pomysłowy człowiek i fajnie podejmowało się z nim dyskusję na gruncie muzycznym” – chwali sobie tę współpracę Piaseczny.

Oczywiście, to nie jest zwyczajna płyta również ze względu na jej świąteczny charakter i uniwersalne przesłanie. Wszystko wskazuje na to, że takie piosenki jak „Święta pod jemiołą”, „Pastorałka największych przyjaciół” czy „Kochajmy się zimą” już w tym roku dołączą do grona bożonarodzeniowych i noworocznych evergreenów, które od dobrych paru lat potrzebują takiego mroźnego powiewu świeżości…

Spotykajmy się więc w Święta z rodziną i przyjaciółmi, obdarowujmy prezentami i dobrym słowem, słuchajmy razem „Zimowych piosenek” i razem śpiewajmy. Ale przede wszystkim – jak zachęca jeden z najpiękniejszych utworów w tym zestawieniu – kochajmy się zimą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × = 42

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony