Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Janusz Olejniczak „Koncerty”

Janusz Olejniczak „Koncerty”

20 listopada nakładem wytwórni Sony Music na rynku muzycznym pojawi się wyjątkowe jubileuszowe wydawnictwo płytowe zatytułowane „Janusz Olejniczak Koncerty”. Wydanie płyty związane jest z sześćdziesiątą rocznicą urodzin wspaniałego Pianisty.

Na albumie nagranym z towarzyszeniem Orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka znajdą się koncerty fortepianowe Ravela, Szostakowicza i Prokofiewa – utwory, które Janusz Olejniczak darzy szczególnym sentymentem, a nawet mówi o nich, że to jego pierwsze miłości muzyczne. Wszystkie łączą się bowiem ze znaczącymi wydarzeniami w jego karierze – Koncert Szostakowicza był pierwszy koncertem, który zagrał z orkiestrą w Filharmonii Narodowej, kończąc szkołę podstawową. Koncert Prokofiewa to jego debiut telewizyjny, a Koncert Ravela zagrał jako swój dyplom ukończenia Akademii Muzycznej. Z okazji swoich 60 urodzin postanowił powrócić do tych utworów i odkryć ich piękno na nowo. We współpracy z niezwykłym, wybitnym dyrygentem i wielkim autorytetem muzycznym jakim jest dla Olejniczaka maestro Jerzy Maksymiuk oraz wspaniałą Sinfonią Varsowią powstała płyta wypełniona pasją i wrażliwością, wirtuozerią i wyobraźnią muzyczną oraz po prostu radością wspólnego muzykowania.

Lista utworów:

1.Maurice Ravel – II Koncert fortepianowy G-dur
2. Sergei Prokofiew – I Koncert fortepianowy Des-dur op. 10
3. Dymitr Szostakowicz – II Koncert fortepianowy F-dur op. 102

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć − = 4

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony