Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Wróg przyjaźni – zazdrość

Wróg przyjaźni – zazdrość

Przyjaciele pełnią bardzo ważną rolę w naszym życiu. Są pociechą i wsparciem w trudnych chwilach, a w tych radosnych sprawiają, że szczęście staje się dwa razy większe. W XXI wieku nie jest łatwo znaleźć prawdziwego przyjaciela, który będzie obok gdy wszystko układa się dobrze.

Często pojawiająca się w życiu zazdrość odbiera nam umiejętność cieszenia się z powodzenia innych ludzi, szczególnie wtedy gdy ich sukcesy dotyczą dziedzin, w których my odnosimy sromotną klęskę. Sytuacja wyjątkowo trudna – zarówno dla jednej jak i drugiej strony. Czy należy pocieszać, czy cieszyć się szczęściem przyjaciela? Jednym ze stosowanych rozwiązań jest unikanie siebie nawzajem. Cudze szczęście nie boli już tak bardzo, a smutek nie wywołuje wyrzutów sumienia. Dawna więź jednak słabnie, a z czasem rosnący mur jest nie do przejścia.

W gorszym scenariuszu ten zazdrosny – nieszczęśliwy okazuje swoje negatywne odczucia i próbuje zniszczyć szczęście tego drugiego. Nie uświadamia sobie tego co czuje i nie zastanawia się nad tym co robi. Bez szczerej rozmowy trudno później powrócić do dawnej relacji. Przyznanie się do swoich słabości i zwykłe „przepraszam” mogą pomóc. W innej sytuacji zrażeni egoizmem drugiej strony odpuścimy sobie tego mało empatycznego przyjaciela.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 + siedem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony