Jestes tutaj: Home » slider » Jak zostać „Sex Guru”? Tomasz Kot powie w Poznaniu

Jak zostać „Sex Guru”? Tomasz Kot powie w Poznaniu

Sztuka austriackiego komika Wolfganga Weinbergera A GUIDE TO SEXUAL MISERY od trzech sezonów nie schodzi z afiszy na West Endzie, z powodzeniem wystawiana jest również w innych krajach. Wkrótce do grona 500 tysięcy widzów, którzy doświadczyli już mądrych i dowcipnych słów sławnego guru sexu Weinbergera będzie miała okazję dołączyć polska publiczność.

SEX-GURU to interaktywna sztuka dla dorosłych, pół wykład, pół terapia, która leczy problemy widzów związane z ich życiem seksualnym przy pomocy śmiechu. Bo każdy ma takie problemy, choć nie każdy się do nich przyznaje. Problemy z seksualnym pożyciem mają nawet najbardziej dobrane pary. Humor i śmiech mogą je rozwiązać – zapewnia Wolfgang Weinberger. W polskiej wersji tej sztuki występuje  jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów – Tomasz Kot. Spektakl zostanie wystawiony w poznańskim Teatrze Muzycznym już 22 października o godz.: 18 i 21. Są jeszcze ostatnie bilety w cenie 75 zł! Do nabycia na stronie organizatora – Agencji Artystycznej WojArt : www.wojart.pl

Tomasz Kot- polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Choć największą popularność przyniosła mu rola Maksymiliana Skalskiego w serialu komediowym „Niania”, to wcale nie komedia była jego domeną u początków kariery. Jego cechą charakterystyczną jest wysoki wzrost (196cm). Urodził się 21 kwietnia 1977 w Legnicy. Już jako nastolatek bardzo interesował się teatrem. Szybką realizację planów zostania zawodowym aktorem zakłóciło oblanie matury, jednak już rok później Kot był studentem krakowskiej PWST. Zaraz po ukończeniu studiów rozpoczął współpracę z krakowskim Teatrem Bagatela.  Jego debiut teatralny związany jest jednak z wcześniejszym okresem „Panna Tutli-Putli” Witkacego oraz monodram „Edzio” Brunona Schulza w Centrum Sztuki Teatru Dramatycznego w Legnicy, 1996. W 2001 roku zagrał tytułową rolę „Hamleta” w spektaklu w reżyserii Krzysztofa Kopki. W Teatrze Bagatela zadebiutował w 2002 roku rolą w „Rewizorze” Mikołaja Gogola. Grał też Henryka w „Ślubie” Gombrowicza, Czarusia w spektaklu „Ca-sting” Rafała Kmity oraz Tytusa w „Testosteronie” w reżyserii Piotra Urbaniaka. W czasie studiów występował w przedstawieniu Teatru TV „Wybór” (1999) w reżyserii Jerzego Stuhra. W 2002 roku wystąpił w „Balladzie o Zakaczawiu” w reżyserii Waldemara Krzystka. Debiut telewizyjny wiąże się z rokiem 2004, kiedy aktor zaczął pojawiać się w serialach: „Całkiem nowe miodowe lata”, „Na dobre i na złe” i „Camera Cafe”. W 2005 roku wystąpił w „Kryminalnych” oraz w serialu Jana Kidawy – Błońskiego „Wiedźmy”, a także kontynuował współpracę z serialem „Na dobre i na złe”, gdzie po raz pierwszy partnerował Agnieszce Dygant. W tym samym roku rozpoczęła się też współpraca pary aktorów na planie polskiej wersji sitcomu „Niania”. Role te przyniosły obojgu ogromną popularność.  Na tym nie kończą się jednak sukcesy zawodowe aktora związane z szczęśliwym dla niego rokiem 2005. To właśnie w tym roku debiutuje on na dużym ekranie, w głównej roli legendarnego wokalisty „Dżemu” Ryszarda Riedla w filmie Jana Kidawy-Błońskiego „Skazany na bluesa”. Aktor przygotowywał się do roli 3 miesiące, podczas których m.in. uczył się schematu działania narkotyków, przebywał z ludźmi z Monaru na tzw. „bajzlu”, poznawał ludzi, który osobiście znali Riedla, przesłuchiwał płyty Dżemu, chodził na koncerty.
Rok 2006 to występ w głośnym filmie „Dlaczego nie!”, i udział w serialu „Hela w opałach”. W 2007 roku wystąpił w komedii „Testosteron” powstałej w oparciu o dramat Andrzeja Saromonowicza, w którego inscenizacji teatralnej aktor miał już okazję wystąpić dwa lata wcześniej, w roli Tytusa (w którego w filmie wcielił się Borys Szyc).  W 2008 roku zagrał w komedii „Lejdis”, a rok później w filmach: „Randka w ciemno”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny” i „Operacja Dunaj”. W 2010 roku wystąpił w komedii „Ciacho” oraz w dramacie „Erratum”. Rok 2011 to role w filmach „Wojna żeńsko-męska” i „Jak się pozbyć cellulitu”. Tomasz Kot zagrał również Hansa Klosa w filmie ” Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony