Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Listy miłości” – spowiedź żydowskiej prostytutki?

„Listy miłości” – spowiedź żydowskiej prostytutki?

Powieść M. Nurowskiej pt. „Listy miłości” to książka o kobiecie, która nie potrafiąc ukochanemu mężczyźnie wyjawić swych tajemnic prosto w oczy, przekazuje je na papierze… i chowa do szuflady.

To książka o Elżbiecie Elsner – Żydówce, która żeby przeżyć w gettcie zostaje prostytutką, kobiecie która po wojnie próbuje uwolnić się od przeszłości, a jednocześnie wciąż do niej wraca. To opowieść o wielkiej miłości, trudach wojennego i komunistycznego życia oraz o ludzkiej seksualności. Książka napisana prostym językiem dzięki czemu szybko się ją czyta. Jednak ciągłe analizy i wewnętrzne życie bohaterki w niektórych momentach może być już troszkę męczące. Czasem ma się ochotę powiedzieć „idź i powiedz Andrzejowi prawdę”, ale koniec książki przyjemnie zaskakuje i pokazuje, że prawdziwa miłość ma naprawdę wielką siłę.

 

One comment on “„Listy miłości” – spowiedź żydowskiej prostytutki?

  1. Wygląda na to, że pozycja warta uwagi będe się musiała przejść do księgarni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


1 + = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony