Jestes tutaj: Home » slider » Wyborcza antyutopia, czyli władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy

Wyborcza antyutopia, czyli władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy

Obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) przesyłają z Białorusi raporty łudząco podobne do tych sprzed czterech lat. Wybory parlamentarne kraju rządzonego przez Łukaszenkę zakrawają na parodię demokracji – niemniej opozycji wcale nie jest do śmiechu.

Po raz kolejny żaden z mandatów nie trafił w ręce reprezentanta partii opozycyjnej. Wybrano 109 deputowanych; ostatnie miejsce pozostało wolne – kandydował do niego wyłącznie opozycjonista, który, jak podają białoruskie media, nie uzyskał niezbędnej większości głosów w swoim okręgu. Wysłannicy OBWE zastrzegają, że nie mieli poważnej możliwości obserwowania podliczania głosów, a w tych nielicznych lokalach, gdzie zostawali częściowo dopuszczani do urn, oceniali proces liczenia bardzo krytycznie. Dlatego ponad 70 % frekwencji nie powinno dziwić – tę i inne liczby wyborów na Białorusi włóżmy między bajki; bajki największego białoruskiego bajarza, Aleksandra Łukaszenki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 061 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony