Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Noblista na inauguracji łódzkiego roku akademickiego

Noblista na inauguracji łódzkiego roku akademickiego

Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Medyczny w Łodzi na wspólną inaugurację roku akademickiego zaprosiły izraelskiego noblistę, prof. Aarona Ciechanovera. Naukowiec otrzyma tytuły doktora honoris causa. 

Prof. Ciechanover jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. W 2004 roku odkrycie cyklicznego mechanizmu degradacji białek w organizmach wyższych z udziałem ubikwityny okazało się przełomem na tyle dużym, że Izraelczyk stał się jednym z czołowych  postaci współczesnej biochemii i autorytetem dla badaczy chemii komórki.

Znajome dla polskiego ucha nazwisko profesor zawdzięcza rodzicom Polakom. Jego dziadkowie pochodzili z Ciechanowa. On sam urodził się i wykształcił w Izraelu; obecnie wykłada na Wydziale Lekarskim Izraelskiego Instytutu Technicznego–Technion w Hajfie. I nie ustaje w prowadzeniu badań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 − = zero

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony