Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » 2. Wyścig Mydelniczek Red Bull

2. Wyścig Mydelniczek Red Bull

Historia Wyścigu Mydelniczek nie jest co prawda tak długa, jak historia KOŁA, niemniej wielbiciele szybkiej jazdy z pewnością odczuwają dreszcz emocji na wieść o tym, że słynny Wyścig powraca do Polski!

Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu w Belgii, w czasach kiedy mydło sprzedawano w naprawdę dużych, drewnianych skrzynkach. Skrzynie były solidnie wykonane i świetnie nadawały się na pojazd. Wystarczyło przyczepić kółka, znaleźć stromą górkę (z tym akurat w płaskiej jak stół Belgii, bywał problem) i zjeżdżać z wielkim impetem.

W 2000 roku Red Bull odświeżył dawną zabawę belgijskich dzieci. Dodał iskrę kreatywności w budowie maszyn oraz konstrukcji toru i tak powstał znany na całym świecie Wyścig Mydelniczek Red Bull. Dzień Wyścigu jest w każdym mieście świata świętem kreatywności konstruktorów i dniem wspaniałej zabawy dla entuzjastów sportowej rywalizacji z przymrużeniem oka.

Dziś Wyścig Mydelniczek Red Bull jest urzeczywistnieniem marzenia ludzkości o poruszaniu się pojazdami niepowtarzalnymi, ekologicznymi i szybkimi. Mydelniczki są pojazdami własnej konstrukcji, których napędem są wyłącznie mięśnie ludzkie (im szybciej biegasz, tym lepiej) i siła grawitacji (im bardziej stroma górka, tym większa frajda). Oczywistością jest powiedzieć, że w Wyścigu zwycięża najszybsza drużyna. Jednak w przypadku redbullowych Mydelniczek równie ważna jest kreatywność konstrukcji i oryginalny przejazd, którymi zachwyci się zgromadzona publiczność.

Po blisko dekadzie (pierwsze Mydelniczki ścigały się w Polsce w 2003 roku) nadeszła pora na drugie starcie!

Wybitne umysły w pojazdach własnej konstrukcji spotkają się 23 września 2012 r. o godzinie 13:00 na ul. Agrykola przy warszawskich Łazienkach!

Wejście na teren imprezy jest całkowicie darmowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− sześć = 3

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony