Jestes tutaj: Home » FILM » Keanu Reeves odwiedzi Bydgoszcz

Keanu Reeves odwiedzi Bydgoszcz

Gwiazdor „Matrixa”, „Constantine’a” czy „Dnia, w którym zatrzymała się Ziemia” przyleci do Polski. Konkretniej – spotkają go uczestnicy 20. Międzynarodowego Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, który odbędzie się w Bydgoszczy od 24 listopada do 1 grudnia.

Tym razem jednak Reeves rozszerza swoje kompetencje: widzowie co prawda zobaczą go na wielkim ekranie, ale nie jako odtwórcę jakiejkolwiek roli w wysokobudżetowym filmie akcji; aktor będzie… samym sobą. We własnym dokumencie. Na temat magii kina. Jego „Slide by Slide” otworzy festiwal, prezentując rozmowy Reevesa z autorami zdjęć (m.in. Wally Pfister, Vittorio Storaro, Anthony Dod Mantle), reżyserami (Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, George Lucas, James Cameron, Martin Scorsese), montażystami (Walter Murch, Anne V. Coates, Chris Lebenzon) i wieloma innymi osobami związanymi z branżą filmową od kuchni. Widzowie prześledzą ewolucję filmu – od pierwszych kamer aż do współczesnych wariacji na temat operatorskiej sztuki.

To nie pierwsza wizyta Keanu w Bydgoszczy – dwa lata temu również pojawił się na Plus Camerimage. Miejmy nadzieję, że jeszcze tu wróci, chociażby ze względu na to, że niesamowicie cieszy oko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× dwa = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony