Jestes tutaj: Home » slider » Sportowy weekend w Bobolicach

Sportowy weekend w Bobolicach

Uroczyste, doroczne dożynki, pierwszy w sezonie wygrany mecz miejscowego Mechanika i wreszcie znakomicie zorganizowany turniej siatkarski. Przeczytajcie o weekendzie w Bobolicach!
Bobolice to malownicze miasto w województwie zachodniopomorskim, położone w uroczej dolinie, przez które przebiegają dwa główne szlaki drogowe biegnące z Warszawy i Poznania w kierunku Koszalina i Bydgoszczy. Miasto i gminę wyróżnia bardzo dobre położenie komunikacyjne i geograficzne a zetknięcie z wszech obecną naturą (rezerwat Buczyna, kilkanaście jezior,trasy rowerowe, świetnie rozwinięta baza agroturystyczna) wskazują na ogromny potencjał i możliwość rozwoju całej gminy (napływ prywatnych inwestorów czy też kapitału zagranicznego) sprawiają przy tym, że z roku na rok zwiększa się liczba turystów i wczasowiczów, którzy pragną spędzić tu swój urlop.
Władze gminy, prywatni sponsorzy i bezimienni pasjonaci budują tożsamość i przywiązanie mieszkańców do swego miasta również poprzez sport. O tym jak fantastyczne przynosi to wyniki mogli przekonać się kibice w sobotnie popołudnie. Na kameralnym stadionie przy ul.Mickiewicza miejscowy Mechanik podejmował Hubertusa Biały Bór. Obie drużyny występują w rozgrywkach Koszalińskiej Ligi Okręgowej niemniej mecze miejscowych cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Najprawdopodobniej atmosfera dożynek, głośny doping licznie przybyłych kibiców, sprawił że Mechanik odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo,pokazując przy tym, zwłaszcza w pierwszej połowie, kilka znakomitych akcji okraszonych trzema golami. Były to pierwsze zdobycze bramkowe Mechaniora i pozostaje mieć nadzieje że drużyna ta, mająca w swej historii epizod w trzeciej lidze,zacznie wreszcie marsz w górę tabeli.
Równolegle w tym samym czasie w hali widowiskowo- sportowej odbywał się turniej siatkarski z okazji I rocznicy nadania imienia Agaty Mróz Olszewskiej gimnazjum w Bobolicach. Jeśli wierzyć słowom siostry zmarłej zawodniczki -Katarzynie Mróz, która zapewniała, że Agata na pewno z góry ogląda ten turniej, możemy też być pewni, że jako patronka tej szkoły musi być dumna z pięknego kompleksu sportowego, który od 5 lat jest istną perełką na mapie sportowych hal w województwie zachodniopomorskim. Obiekt jest nie tylko nowoczesny i bogato wyposażony w sprzęt sportowy, ale również ze względu na swe ogromne walory funkcjonalne hala widowiskowo-sportowa jest znakomitym magnesem do podejmowania różnorodnych przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych ( link do strony hali http://www.halasportowa.bobolice.pl/news.php). W tym roku wspomnianą wcześniej rocznicę uświetnił występ 4 znakomitych siatkarskich drużyn: Pałacu Bydgoszcz, Siódemki Legionowo, PTPS Piła i Chemika Police. Drużyny rozgrywały spotkania systemem każdy z każdym, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać popisy najlepszych polskich siatkarek, jak choćby dwukrotnej złotej medalistki Mistrzostw Europy Joanny Mirek, Izabeli Żebrowskiej, podpatrzyć warsztat szkoleniowy legendy polskiej siatkówki Doroty Świeniewicz czy też zobaczyć z bliska gwiazdę amerykańskich boisk Rachel Evans. Jak zgodnie podkreślali trenerzy wszystkich drużyn turniej był doskonałą okazją do ogrywania się poszczególnych formacji zespołu i szansą przetestowania dotychczas trenowanych elementów w warunkach meczowych. Świetna oprawa i atmosfera, o którą zadbali „specjaliści” od dopingu podczas Ligi Światowej (Wojciech Dróż i Artur Sławski) tytaniczna praca jaką wykonał gospodarz całego przedsięwzięcia Pan Zbigniew Rewkowski, pomoc Urzędu Miejskiego w Bobolicach i wsparcie okolicznych sponsorów sprawił, że byliśmy świadkami fantastycznego sportowego święta. Turniej w wielkim stylu wygrała drużyna PTPS Piła, która odniosła komplet trzech zwycięstw. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się dziewczyny z Chemika Police i Pałacu Bydgoszcz. O ile wynik sportowy zazwyczaj przy tego typu turniejach schodzi na drugi plan, o tyle wartym podkreślenia jest jak wielkie zainteresowanie wzbudził ten turniej wśród okolicznej młodzieży. Być może zapał, entuzjazm i radość najmłodszych kibiców sprawi, że w przyszłości w Bobolicach powstanie silny ośrodek siatkarski. Nie mamy wątpliwości że patronka szkoły-Agata Mróz Olszewska byłaby z tego faktu niezmiernie dumna i szczęśliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć × = 63

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony