Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Świat » Europa płaci za stabilizację na Bliskim Wschodzie

Europa płaci za stabilizację na Bliskim Wschodzie

Słono. Jeśli najnowszą decyzję Komisji Europejskiej wesprze Parlament Europejski i rządy krajów UE, kwota wypompowana z budżetu wspólnoty w pomoc Syrii sięgnie 119 mln euro. A to tylko pierwsze metry studni bez dna.

Podczas spotkania w Pafos europejscy przywódcy skoncentrowali się na Bliskim Wschodzie. Przeciągający się kryzys humanitarny w regionie skutecznie zmusza ich do podjęcia działań – a te pociągają za sobą kosmiczne sumy pieniędzy. Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague mówił nie tylko o finansach przeznaczonych na pomoc samej Syrii, ale i o konieczności wsparcia krajów sąsiadujących z reżimem al-Assada, które dosłownie zalewa fala uchodźców.

To, co oczywiste, powiedzieli wreszcie głośno Włosi i Francuzi. Giulio Terzi i Laurent Fabius (MSZ) wystąpili na Cyprze ze wspólną inicjatywą zwołania nadzwyczajnego spotkania ministrów spraw zagranicznych UE w Nowym Jorku – poświęconego tylko Syrii. Ich list trafia w sedno:

Jeśli zawiedziemy w Syrii, stabilność Bliskiego Wschodu będzie narażona na szwank, zaś bezpieczeństwo Europy zagrożone we wszystkich aspektach: od terroryzmu przez nielegalną imigrację i bezpieczeństwo energetyczne po rozprzestrzenianie broni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 − = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony