Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Na haju

Na haju

Przechodziłam przez park nie podnosząc głowy. Wystarczyło, że słyszałam ten perlisty, dźwięczny śmiech (kojarzący mi się zawsze ze śmiechem „głupiej blondynki”). Do tego jeszcze dziwne odgłosy, jakby mlaskania. Dobrze wiedziałam, że wcale nie oznaczają one, że na piknik na polanę przybyli wszyscy ci, którzy zasad savoir vivre nie znają i nie stosują ich przy jedzeniu.

Przez głowę przeszła mi jeszcze myśl, że wszyscy w parku zażyli jakieś pobudzające środki – w końcu skąd to podniecenie, rozszerzone źrenice, gadatliwość i ogólna wesołkowatość? Rzecz się miała inaczej! Jak tylko nastały letnie dni, wyłoniły się nie tylko piękne roślinki, ale też pary… jedna obok drugiej. Tulące się, szepczące sobie słodkie słówka i całujące się. Każdy prawdziwy cynik i sceptyk, podobnie jak ja, przechodzi obok nich z oczywistą dezaprobatą na twarzy i zauważa tylko je. Do parku przecież nie przychodzą rodzice z dziećmi czy grupki młodych ludzi. Tam są wyłącznie p a r y !

Święto zakochanych obchodzą w lutym, a nie w czerwcu, więc czemu każą oglądać nam sceny przypominające te z amerykańskich komedii romantycznych? Co gorsza, każdemu zranionemu i pozbawionemu miłości człowiekowi, te obrazy powiększają tylko krwawe zadry na sercu. Bo kto by tam, w męce samotności, decydował się dobrowolnie na oglądanie takich scen? Strach wyjść z domu.

Myśli moje płynęłyby jeszcze dalej w tym kierunku i być może wywiesiłabym nad swoją głową transparent „zakochani są do bani, idźcie kochać się do domu, nie robiąc przykrości nikomu”, gdybym w oddali nie ujrzała mojego chłopaka. Źrenice rozszerzyły mi się niepokojąco (prawie jak na widok pięknych butów czy czerwonej sukienki), usta wygięły się w dziubek, a rączki znalazły się na szyi ukochanego. W tym samym czasie zatrąbił na nas jakiś zniesmaczony kierowca, obserwujący nas zza szyby samochodu… Ale ze mnie hipokrytka. Miłość ogłupia, a ja stałam się jej ofiarą – pomyślałam chichocząc i przesyłając kierowcy „mlaszczącego” buziaka w powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− dwa = 2

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony