Jestes tutaj: Home » slider » Złoty medal Natalii Partyki

Złoty medal Natalii Partyki

Natalia Partyka (Szansa Start Gdańsk) wywalczyła w poniedziałek podczas trwającej w Londynie XIV Paraolimpiady, 4 złoty medal dla Polski. W finałowym meczu tenisa stołowego pokonała po zaciętym meczu Chinkę Yang 3-2 (11-5,11-13,11-9,7-11,11-4).
23 letnia Partyka urodziła się bez prawego przedramienia. Do tenisa stołowego trafiła w wieku 7 lat za namową rodziców i starszej siostry, która już wcześniej rozpoczęła treningi. W paraolimpiadzie zadebiutowała w 2000 roku w Sydney mając zaledwie 11 lat. Złoto w Londynie jest jej trzecim medalem tego kruszczu na kolejnych igrzyskach ( Ateny, Pekin).
Gwiazda celulidowej piłeczki na co dzień studiuje w gdańskiej AWFiS, interesuje się m.in psychologia. Niezwykle skromna, uśmiechnięta i zawsze chętna do pomocy, stała się naturalnym liderem i wzorem dla całej naszej ekipy. Jako ciekawostkę należy dodać że Partyka jest w tej chwili najbardziej rozpoznawalnym polskim sportowcem w Chinach. Żal tylko, że tak wielka i szczytna impreza dzięki której zawodnicy niepełnosprawni fizycznie i intelektualnie stają się częścią wielkiej sportowej rodziny, nie jest pokazywana przez polską telewizję, mimo ze aż 110 krajów na całym świecie przeprowadza każdego dnia transmisję na żywo! A szkoda bo ambicją i walką niepełnosprawni sportowcy mogliby być wzorem dla naszych olimpijczyków, którzy podczas igrzysk w Londynie wielokrotnie zawodzili, osiągając nieproporcjonalne do nakładów finansowych wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć × 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony