Jestes tutaj: Home » slider » Ukraina ewakuuje Polaków z Syrii

Ukraina ewakuuje Polaków z Syrii

Polska ambasada w Syrii zawiesiła swoją działalność w lipcu. Ewakuacja Polaków przeprowadzana jest więc za pomocą ukraińskich samolotów wojskowych – w pierwszym rzucie przetransportowano piętnaścioro obywateli naszego kraju; kolejny lot odbył się w czwartek, 30. sierpnia.

Do Polski wróciło nim przynajmniej pięć osób. Miejsca obok nich zajęli Ukraińcy, Białorusini i Mołdawianie. Rzecznik ukraińskiego MSZ, Ołeksandr Dikusarow, nie widzi w sprawie niczego nadzwyczajnego – tłumaczy, że jego kraj pomaga, ponieważ ma taką możliwość. Współpracują z nim polscy dyplomaci ewakuowani z Damaszku oraz ci, którzy pozostali na stanowiskach w Kijowie, Bejrucie i Libanie.

Data przywrócenia działalności polskiej ambasady w Syrii wciąż nie jest znana – dyplomaci zostaną wysłani do Damaszku, kiedy tylko pozwolą na to względy bezpieczeństwa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 9 = osiemnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 818 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony