Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Bob Dylan prezentuje klip z najnowszej płyty

Bob Dylan prezentuje klip z najnowszej płyty

Znamy już coraz więcej szczegółów nowej płyty Boba Dylana, której premierę zapowiedziano na 11 września. Pod tym adresem http://www.guardian.co.uk/music/musicblog/video/2012/aug/29/bob-dylan-duquesne-whistle można już zobaczyć teledysk do pierwszej odsłony płyty „Tempest” – utworu „Duquesne Whistle”.

Obraz reżyserował Nash Edgerton odpowiedzialny również za video do „Beyond Here Lies Nothing” z poprzedniej studyjnej płyty Dylana. Otwierający płytę „Duquesne Whistle” miał swoją światową premierę dwa dni temu i już zdążył zachwycić fanów i krytyków. Los Angeles Times określił kawałek jako „folkowe brzmienie staromodnej blusowej gitary niczym pociąg rozpędzające się w zaaranżowany na cały zespół big-bitowy numer”.

Album dopiero trafia w ręce recenzentów, ale ci którzy mieli okazję już go usłyszeć jednoznacznie wskazują „Tempest” jako jedno z najbardziej udanych dzieł Dylana. Dziennikarz The Telegraph Neil McCormick: – „Z radością donoszę, że najpopularniejszy trubadur Ameryki trzyma się świetnie i nagrał album, od którego nie sposób się uwolnić. Jeżeli powoli nadchodzi zmierzch jego kariery, to zbliża się do niego z godną pozazdroszczenia kreatywnością!”. Krytyk muzyczny Robert Hilburn: – „Dylan niewiarygodnie wysoko podniósł już poprzeczkę poprzednimi albumami, począwszy od ‚Time Out Of Mind’. ‚Tempest’ godnie podtrzymuje tą tradycję – to oszałamiające dzieło”. Dziennikarz magazynu Mojo Michael Simmons pisze krótko: „Tempest zadziwia”.

Płyta „Tempest” jest już 35. krążkiem studyjnym Boba Dylana i ukazuje się dokładnie 50 lat od daty wydania przez niego debiutanckiej płyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony