Jestes tutaj: Home » slider » Zagraj w pomidora

Zagraj w pomidora

Tomatina to charakterystyczne dla Buñol święto obchodzone w ostatnią środę sierpnia. Na czym polega? Zasady są proste: gromadzimy możliwie dużo pomidorów, które, po wyjściu na ulicę, stają się naszą amunicją!

Oczywiście, wykorzystujemy odmianę przeznaczoną specjalnie do tego celu: może i o obniżonych walorach smakowych, ale i dużo niższej cenie. Dodatkowo zabezpieczamy elewacje budynków – właściwie czym się da, byle szczelnie – pomidorowa maź ma tendencję do wciskania się w każdą szczelinę. Zabawa zaczyna się przed południem, a sygnał do jej rozpoczęcia daje ten, któremu uda się wdrapać na ustawiony w centralnym miejscu słup i zabrać wiszącą na jego szczycie hiszpańską szynkę. Zadanie byłoby całkiem łatwe, gdyby nie pokrywająca słup warstwa mydła… Kiedy jednak szynka zniknie z oczu widzów, 45 000 ludzi ogarnia pomidorowe szaleństwo, tak gwałtowne, że zapobiegliwe władze miasta zapewniają specjalnie na tę okazję publiczne prysznice oraz dodatkowe oddziały strażaków wyposażonych w pompy wodne – co i tak nie chroni uczestników przed utratą górnej części garderoby oraz kompletnego zniszczenia całego stroju. Cóż, sztuka wymaga poświęceń. Tych, którzy żałują, że dzisiejsza Tomatina odbyła się bez nich, odsyłam na oficjalną stronę internetową przedsięwzięcia – wciąż macie szasnę, za rok!

http://www.tomatina.es/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 − siedem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony