Jestes tutaj: Home » slider » „Piątek Gniewu” dla Mursiego

„Piątek Gniewu” dla Mursiego

Mohamed Mursi objął fotel prezydenta Egiptu niespełna dwa miesiące temu – ale jego dokonania zostały już osądzone przez Egipcjan. Pozostaje jedynie czekać na wyrok.

W piątek 24 sierpnia miała miejsce największa jak dotąd akcja protestacyjna przeciwko następcy Hosniego Mubaraka. Jej przebieg był znacznie spokojniejszy od każdej zeszłorocznej manifestacji, ale – rozlała się na największe miasta kraju, m.in. Kair i Aleksandrię, wszędzie gromadząc setki ludzi. Świadczy to o pogłębiających się podziałach wewnątrz społeczeństwa: wielu Egipcjan nie chce prezydenta islamisty i nie zamierza wspierać Braci Muzułmańskich. Inni cieszą się z reform wprowadzanych przez Mursiego, które gromadzą w jego ręku zarówno władzę ustawodawczą jak i wykonawczą oraz – z tytułu przynależności polityka do Partii Wolności i Sprawiedliwości – sprzeciwiają się laicyzacji kraju. Wygląda na to, że przed Egiptem kolejna wiosna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 − jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 163 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony