Jestes tutaj: Home » FILM » Miś Uszatek skończył 55 lat

Miś Uszatek skończył 55 lat

Trzeba przyznać, że ma się świetnie: sztywne ubranie, charakterystyczne oklapnięte ucho i mądrości życiowe wygłaszane głębokim głosem Mieczysława Czechowicza. Miś Uszatek, ikona polskiej telewizji, skończył 55 lat. 

Miś nie próżnuje. Wciąż pojawia się w ramówce Wieczorynki, a jego przygody poznaje kolejne pokolenie dzieci. Zdarza się, że i dorośli ulegną czarowi niedźwiedzia; ten, jak wehikuł czasu, przenosi ich do dawnych, idealnych lat.

Warto pamiętać, że kariera Misia zaczęła się nie w filmie a prasie – został maskotką pierwszej dziecięcej gazetki Miś (1957). W 1962 zadebiutował na ekranie, a trzynaście lat później był już kultowym bohaterem najmłodszych. Łódzki Se-ma-for wyprodukował ponad 100 odcinków Misia Uszatka – i może uważać go za swój wielki sukces, ponieważ, oprócz ogromnej popularności w kraju, bajka odniosła sukces również w Finlandii, Holandii, Japonii, Macedonii, Słowenii, na Słowacji i Węgrzech. Jubilatowi życzymy więc kolejnych młodych fanów, w końcu dzieci lubią misie, misie lubią dzieci. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć − = 2

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 166 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony