Jestes tutaj: Home » slider » Sprawa Tymoszenko zamrożona

Sprawa Tymoszenko zamrożona

Co prawda Sąd Najwyższy w Kijowie zakończył dziś przesłuchania stron w rozprawie kasacyjnej od wyroku siedmiu lat pozbawienia wolności dla Julii Tymoszenko, ale – nie okazało się to tożsame z ogłoszeniem wyroku. Termin, w którym decyzja zostanie ujawniona określi kolejny komunikat sądu. Kiedy? 

Obrońca byłej premier Ukrainy twierdzi, że werdykt poznamy po 28 sierpnia – miałoby się to wiązać z datą rozpatrzenia sprawy Tymoszenko przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Serhij Własenko zauważa ponadto, że zwlekanie z podjęciem decyzji może wpłynąć na utratę niezawisłości sądu, a w rezultacie – przekłamany wyrok.

W argumentacji oskarżenia Julii Tymoszenko pojawia się zarzut umyślnego przekroczenia kompetencji premiera, które doprowadziło państwową spółkę paliwową, Naftohaz Ukrajiny, do straty ponad 1,5 mld hrywien. Proces ma również dno polityczne: krajowe – ponieważ sama oskarżona uważa się za wmanipulowaną przez Wiktora Janukowycza, jej rywala i triumfatora wyborów prezydenckich z 2010 roku, oraz międzynarodowe – gdyż Unia Europejska podejrzewa Ukrainę o relatywizm prawny na szkodę Tymoszenko i jej byłych współpracowników. Jedno jest pewne: to jeszcze nie koniec.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ jeden = 2

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 208 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony