Jestes tutaj: Home » slider » Nowy sezon w poznańskim Teatrze Nowym

Nowy sezon w poznańskim Teatrze Nowym

Nowy sezon w poznańskim Teatrze Nowym w blokach startowych. Do zaciętej walki o uznanie widzów przygotowują się zarówno starsze, jak i nowe spektakle, projekty artystyczne oraz edukacyjne.

Jako pierwszy na starcie „PEEPshow”, a w nim – uwaga, uwaga – nowe oblicze Michała Grudzińskiego! – „Dość już tych wszystkich hołdów! Nie zasłużyłem na nie” – mówi Michał Grudziński. I zdecydowanie odcina się od idei kolejnego w jego karierze benefisu. – „Przyjrzyjcie się lepiej prawdziwemu życiu artysty. To peepshow pełne łez i krwi. Mówią, że sztuka wymaga ofiar. Czy na pewno?”

Pierwsza premiera sezonu, „Dom lalki” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, powstała na podstawie nowej, napisanej dla Teatru Nowego sztuki, swobodnie nawiązującej do słynnego dramatu Henrika Ibsena. Spektakl pokazywać będzie intrygi i szemrane interesy, którymi rządzi się życie celebrytów. Zobaczymy bohaterów wijących się pod nieustannym ostrzałem obiektywów, podglądać będziemy ludzi żyjących w świecie, w którym najintymniejsze szczegóły życia stają się po prostu towarem.

Autorzy: Szymon Adamczak, Michał Siegoczyński, Kuba Mokrosiński

DOM LALKI

Reżyseria: MICHAŁ SIEGOCZYŃSKI
Dramaturgia: SZYMON ADAMCZAK
Scenografia: JAN KOZIKOWSKI
Kostiumy: GRUPA MIXER
Muzyka: KRZYSZTOF KALISKI
Choreografia: ANNA PIOTROWSKA
Video: ZUZANNA PYDA

Aktorzy: Edyta Łukaszewska, Anna Mierzwa , Martyna Zaremba (gościnnie), Nikodem Kasprowicz, Andrzej Niemyt (gościnnie), Waldemar Szczepaniak.

Premiera 14 września 2012 r., godz. 19.15, Scena Nowa
Premiera z legitymacją 3 października 2012 r., godz. 19.15, Scena Nowa (po spektaklu spotkanie z twórcami)

Bilety

Wraz z rozpoczęciem sezonu teatralnego 2012/2013 wprowadzamy nowy cennik biletów. Bilety na spektakle Teatru Nowego grane w dni powszednie (od wtorku do czwartku) kosztują mniej niż bilety na spektakle weekendowe (grane od piątku do niedzieli).

Ceny biletów na spektakl DOM LALKI:

wtorek-czwartek: 50 zł (normalny) / 30 zł (ulgowy);
piątek-niedziela: 55 zł (normalny) / 35 zł (ulgowy);
premiera z legitymacją 15 zł (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej, emeryta).

Kolejna wrześniowa propozycja zdążyła zyskać już w oczach Poznaniaków spore uznanie; to „Dwunastu gniewnych ludzi” Reginalda Rose’a w reżyserii Radosława Rychcika. Dramat spopularyzowany przez filmową adaptację nie wymaga szczególnej rekomendacji. Dodać warto, że nasza teatralna realizacja (która w najmniejszym stopniu nie jest przeniesieniem na scenę filmowych obrazów) nie tylko nie ucieka od rozważań nad problemem winy i kary, ale nadaje im fascynującą, nowoczesną formę inscenizacyjną.

Wśród wrześniowych propozycji nie zabraknie także spektaklu „Obsługiwałem angielskiego króla”, w reżyserii Piotra Cieślaka z wyśmienitymi Michałem Grudzińskim i Grzegorzem Gołaszewskim w roli starego i młodego Jania Dziecię, „Bestii” na podstawie dramatu „Rozbity dzban” Heinricha von Kleista w reżyserii Janusza Wiśniewskiego oraz recitali „Moja Piaf” Bożeny Borowskiej-Kropielnickiej i „Projekt Sinatra” Łukasza Mazurka. Przedłużeniem wakacji natomiast może stać się spektakl „Turyści” Magnusa Dalstroma w reżyserii Leny Frankiewicz, w którym bohaterowie wybierają się na wczasy „all inclusive”.

W ramach prezentacji gościnnych na afiszu pojawi się monodram „Novecento” Alessandro Baricco w wykonaniu Mateusza Olszewskiego. Młody aktor opowie znana z filmu „1900: Człowiek legenda” historię genialnego pianisty, który nigdy nie zszedł z pokładu statku, na którym się urodził.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 − = zero

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony