Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Genesis klasycznie, ale z rockowym pazurem

Genesis klasycznie, ale z rockowym pazurem

Genesis Classic to niezwykły projekt Raya Wilsona, ostatniego wokalisty legendarnego Genesis. Muzyk postanowił połączyć rockowe brzmienie kultowych utworów z elegancją kwartetu smyczkowego Berlin Symphony Ensemble. Rezultatu tego odważnego eksperymentu będzie można posłuchać 24. października podczas koncertu we Wrocławiu.
Urodzony w Szkocji Ray Wilson obecnie mieszka przy Starym Rynku w Poznaniu. Do naszego kraju sprowadziła go miłość do tancerki, Gosi. Z Polską łączy go jednak nie tylko życie prywatne. To tutaj powstawał jeden z jego ostatnich albumów: „Propaganda Man” z przebojem „American Beauty”. Wokalista angażuje się także w działalność charytatywną. Założył w Poznaniu Fundację Raya Wilsona, której celem jest niesienie pomocy osobom z marginesu społecznego.
Muzyczną pasją zaraził się jako nastolatek od swojego starszego brata Steve’a, gitarzysty rockowych kapel. Idolem przyszłego frontmana Genesis był wówczas David Bowie. To właśnie na nim wzorował się, dając w szkole średniej swój pierwszy koncert dla kilkuset uczniów. Zmotywowany sukcesem założył zespół The End, w którym grał covery Bowie’go. Na początku lat dziewięćdziesiątych dołączył do grupy Guaranteed Pure. W ciągu prawie trzech lat działalności zespół wydał tylko jeden album. Był rok 1993. Ray znajdował się na krawędzi bankructwa. Szczęście jednak uśmiechnęło się do niego. Zaproponowano mu miejsce wokalisty grupy Stiltskin. To właśnie z nimi nagrał przebój „Inside”. Utwór dotarł na listach muzycznych Wielkiej Brytanii do pierwszego miejsca. Niestety na skutek artystycznych konfliktów wewnątrz zespołu Stiltskin rozpadli się w 1996 roku.
Ray po raz kolejny znalazł się bez pracy. W tym czasie Phil Collins podjął pamiętną decyzję o odejściu z Genesis. Członkowie zespołu, pamiętający charyzmatyczny głos z przeboju „Inside”, zwrócili się do Raya. Po przesłuchaniu Szkot został z miejsca przyjęty na nowego frontmana legendarnej grupy. Nagrał z nimi ostatni album Genesis, „Calling All Stations”, z której pochodzi przebój „Congo”.
W 2001 r. Ray Wilson podjął decyzję o rozpoczęciu kariery solowej. Postanowił dać trzynaście akustycznych koncertów, na które składały się utwory Guaranteed Pure, Davida Bowie, Phila Collinsa i Genesis. Liczba sprzedanych biletów znacznie przerosła skromne oczekiwania muzyka. Ray poszedł za ciosem i wydał płytę „Live and Acoustic”. Kariera wokalisty nabrała wyczekiwanego i wypracowywanego przez lata tempa. W ciągu kolejnych lat Ray Wilson nagrał kolejne solowe albumy, wydał krążek z zespołem Stiltskin, stworzył projekt Genesis Classic. Artysta nieustannie koncertuje i wciąż zdobywa nowych fanów.
Już 24. października Ray Wilson wystąpi wraz z Berlin Symphony Ensemble w Sali Audytoryjnej WCK przy wrocławskiej Hali Stulecia w koncercie Największe przeboje Genesis symfonicznych aranżacjach.
GENESIS Classic: Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble – Największe przeboje Genesis symfonicznych aranżacjach 24.10.12 godz. 20.00 Sala Audytoryjna WCK przy Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
Bilety w cenie:
120 zł – I miejsca,
100 zł – II miejsca,
75 zł – III miejsca,
40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× cztery = 32

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony